fot.www.canva.com

Tegoroczne święto Wszystkich Świętych będzie z pewnością wyjątkowe ze względu na stan pandemii i wprowadzenie w całej Polsce czerwonej strefy. Władze miast apelują o rozłożenie swoich wizyt na cmentarzu na cały tydzień. Od soboty 31 października w okolicy cmentarza wprowadzone zostały nowe zasady ruchu (załączona mapka – poniżej).

Zgodnie z dekretem biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego na kwidzyńskim cmentarzu nie odbędzie się Msza Święta, ani procesja. Jak poinformował nas proboszcz katedry pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty, ks. Ignacy Najmowicz, 1 listopada nabożeństwa w intencji zmarłych będą się natomiast odbywać we wszystkich kwidzyńskich kościołach, zgodnie z niedzielnym porządkiem. Papież Franciszek ogłosił, że ludzie wierzący którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych (także w domach), będą mogli uzyskać odpust zupełny, nie tylko w ciągu ośmiu dni, jak do tej pory, ale w ciągu całego miesiąca. To apel między innymi o to, by w tym dniu ze względów bezpieczeństwa nie gromadzić się na grobach swoich bliskich, a złożyć im hołd w ciągu kilku dni.

W najbliższą środę, czwartek, piątek w godz. 15.00-17.00 i w sobotę od w godz. 11.00-15.00 wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Kwidzynie będą sprzedawać znicze w pobliżu cmentarza (obok Salonu Samochodowego Rybicki). Każda osoba która kupi znicz dostanie dodatkowy wkład. Wspieramy w ten sposób akcję „Znicz za serce”. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na rzecz hospicjum Świętego Wojciecha, prowadzonego przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

Poprzedni artykułPaździernikowa sesja Rady Miejskiej w Kwidzynie
Następny artykułTestowanie systemu alarmowego w International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o.