Plakat Systemu Obsługi Wsparcia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwił składanie wniosków dotyczących dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych drogą elektroniczną. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, informuje, że system działa od początku roku.

– Wnioski o dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych umożliwia Systemu Obsługi Wsparcia SOW. Jest on darmowy. Elektroniczny wniosek można złożyć w każdym dniu, także wolnym od pracy i o każdej godzinie. System działa bowiem 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu – informuje Renata Majda.

System działa pod adresem: www.sow.pfron.org.pl. Profil zaufany, czyli identyfikacja elektroniczna, dzięki której można potwierdzić swoją tożsamość w internecie, można potwierdzić w wielu instytucjach oraz on-line przy pomocy dziesięciu różnych banków. PFRON przygotował materiał w serwisie YouTube, w którym wyjaśniono w przystępny sposób w jaki można to zrobić:

Można także skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku (www.sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/kreator).

(s)

Osoby, które chcą uzyskać w tej sprawie pomoc lub także w innych sprawach mogą kontaktować się z PFRON za pomocą bezpłatnej infolinii: 800 889 777 (czynna w dni robocze, w godz. 9:00-17:00.

Plakat Systemu Obsługi Wsparcia

Poprzedni artykułRepertuar DKF – Przegląd Kina Polskiego: luty 2020
Następny artykułKwidzyn gospodarzem Mistrzostw Polski w biegach przełajowych