um

Trzy firmy zadeklarowały pomoc dla rodzin wielodzietnych. Wsparcie ma być udzielane w ramach Kwidzyńskiej Karty Dużej Rodziny.
Z możliwości uzyskania karty skorzystało już ponad 200 rodzin. Karta umożliwia rodzinom wielodzietnym, z co najmniej trojgiem dzieci, korzystanie między innymi ze zniżek na zakup biletów na pływalnię lub na przejazdy komunikacją publiczną w mieście. Na ukończeniu jest przygotowywanie porozumień z trzema firmami, które zgłosiły chęć wsparcia, w ramach Karty Dużej Rodziny. Przygotowane zostały materiały informacyjne, w tym plakaty, które każda firma będzie mogła wykorzystać, aby poinformować, że udziela wsparcia dla rodzin posiadających karty.
Cały czas przyjmowane są oferty od innych firm zainteresowanych współpracą w tym zakresie. Dane firm i instytucji, które zaoferują zniżki rodzinom wielodzietnym będą publikowane na www.kwidzyn.pl/karta oraz rządowej stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl  
Do połowy bieżącego roku wydano już ponad 200 kart dużej rodziny, obejmując w ten sposób ponad 1000 osób. Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Wnioski na kartę należy składać w MOPS. Wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, natomiast dzieci do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, ale maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta jest ważna tylko z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość uprawnionego. Dla osób nieletnich dokumentem takim jest ważna legitymacja szkolna.

Poprzedni artykułWyremontują dla seniorów
Następny artykułMniej chętnych na dodatki mieszkaniowe