zdjęcie poglądowe, kwidzyński skład opału przy ul. Łąkowej
fot. Archiwum UM Kwidzyn

Realizując wnioski mieszkańców, miasto złożyło zamówienia na łącznie 400 ton węgla w asortymencie groszek i orzech. Do tej pory do składu przy ul. Łąkowej dotarło 200 ton, na bieżąco odbieranych przez uprawnionych do zakupu. Aktualnie skład dysponuje zapasem ok. 50 ton groszku.

Obecnie dostawca importowanego węgla, państwowa spółka PGE Paliwa poinformowała (pisownia org.) „(…) z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15/12 wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania (…)”.

Komunikaty o zbliżonej treści otrzymały również inne samorządy z terenu naszego województwa.

Brak dostępności węgla dotyczy złożonego w ostatnich dniach zamówienia na 200 ton dla mieszkańców, którzy dokonali wpłat i oczekują na odbiór opału.

W związku z faktem, że nie wiemy czy i kiedy dostawca wznowi realizację dostaw, proponujemy mieszkańcom naszego miasta:

  • zmianę zamówienia z asortymentu orzech na groszek
  • złożenie do dnia 22 grudnia 2022 r. dyspozycji zwrotu dokonanej wpłaty 
  • oczekiwanie na realizację opłaconego zamówienia po wznowieniu dostaw – bez gwarancji terminu i dostępności wybranego asortymentu opału.

W przypadku zmiany zamówienia lub zwrotu wpłaty prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego, Zespół ds. Budżetu i Księgowości Budżetowej, tel. 55 64 64 796.

Zamówienia na dostawę węgla będziemy ponawiać do skutku. Po wznowieniu dostaw, będzie możliwe ponowienie wpłat, zgodnie ze składanym we wniosku zapotrzebowaniem.  

Miasto Kwidzyn przystąpiło do rządowego programu preferencyjnej sprzedaży węgla w trosce o potrzeby mieszkańców. Zorganizowaliśmy lokalny system dystrybucji opału, dzięki czemu kwidzynianie zakupili już 150 ton węgla w cenie 1.950 zł/t (niższej od maksymalnej wyznaczonej przez rząd). Zrobiliśmy ze swojej strony wszystko, by mieszkańcy mogli szybko i sprawnie zaopatrzyć się w tak potrzebny obecnie opał. Nie mamy jednak żadnych możliwości wyegzekwowania zobowiązań od zewnętrznego dostawcy, czyli spółki PGE Paliwa.

Foto: archiwum UM Kwidzyn

Poprzedni artykułPierwszy przetarg ustny nieograniczony
Następny artykułOgłoszenie konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego