W sobotę 27 lutego USAR Kwidzyn rozegrał spotkanie I ligi grupy A piłki ręcznej z SPR GKS Autoinwest Żukowo. Drużyna gości przyjechała do naszej drużyny w roli lidera ligowej tabeli, lecz nasz zespół znany już jest z tego, że z liderami gra się mu najlepiej. Mecz ten miał jednak też drugie dno 😉  Przyszedł więc czas na rewanż.

Spotkanie rozpoczynali goście i to oni rzucili pierwszą bramkę. USAR odpowiedział szybko za sprawą bramek Dominika Sonnenfelda oraz Adriana Nogowskiego. Kwidzynianie zanotowali mocny start, rzucając bramkę za bramką i doprowadzając w 19 minucie do prowadzenia 13-7. W pierwszej części bardzo skuteczni byli przede wszystkim Bartosz Janiszewski i Dominik Sonnenfeld. Ostatecznie połowa zakończyła się wynikiem 18-16.

W drugiej połowie obie drużyny zaczęły od wymiany kilku ciosów. Skutecznie w naszej bramce prezentował się Miłosz Jedowski, dzięki czemu udało nam się powiększyć w 41 minucie przewagę do 5 bramek (25-20). Znów bardzo dobrze w ataku grał Dominik Sonnenfeld rzucając w tym czasie kolejne 3 bramki. Chwilę później odnotowaliśmy przestój, który wykorzystali goście, trafiając czterokrotnie z rzędu. Kolejnych 9 minut to wymiana ciosów. W 58 minucie wyszliśmy na 3-bramkowe prowadzenie dzięki trafieniu Bartosza Janiszewskiego i wydawałoby się, że możemy spokojnie ten wynik dociągnąć do końca. Nic bardziej mylnego. Na dwie i pół minuty do końca, podwójną karę otrzymał Adrian Nogowski.  Rywale wykorzystali szybko fakt przewagi, lecz nie docenił pomysłowości Bartosza Janiszewskiego, który ruszył z szybkim wznowieniem ze środka i oddał niespodziewany rzut z dużego dystansu pokonując bramkarza rywali. Duże emocje były do samego końca ale ostatecznie to USAR Kwidzyn może cieszyć się z zwycięstwa.

USAR Kwidzyn 34-31 (18:16) SPR GKS Autoinwest Żukowo

USAR Kwidzyn: Miłosz Jedowski, Sebastian Rudnicki – Bartosz Janiszewski 10, Dominik Sonnenfeld 9, Paweł Rynk 5, Adrian Nogowski 4, Łukasz Cieślak 3, Jacek Szwed 2, Maciej Wojciechowski 1, Beniamin Werra, Szymon Pożoga, Karol Gryń, Mikołaj Klawiński, Dominik Boryń

SPR GKS Autoinwest Żukowo: Bartłomiej Żurawski, Filip Paszylk, Błażej Dudziak – Alan Benkowski 9, Grzegorz Dorsz 6, Bartosz Smolibowski 4, Wiktor Brzozowiec 3, Mariusz Czaja 3, Maciej Papina 3, Szymon Gajdziński 2, Igor Karsznia 1, Mateusz Pograniczny, Kacper Saraczyn, Krzysztof Jagielski, Michał Iwańczuk, Michał Papiernik

Poprzedni artykułMMTS walczył do końca
Następny artykułWiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…