3 września 2020 r. odbyły się w Pyrzycach koło Szczecina Mistrzostwa Polski w SUMO kadetów (15-16 lat). Kwidzyński klub JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN dwóch zawodników.

Klaudia Kaczor po kolejnych wygranych walkach zmierzyła się w finale ze starszą o rok zawodniczką Agnieszką Iwan z KS Agros Zamość. Po zaciętej walce nasza zawodniczka musiała uznać wyższość rywalki, zdobył jednak wicemistrzostwo Polski w Sumo w kat. 50 kg.

Hubert Olszowiec walczył w kat. do 85 kg. Do finału przeszedł po wygranych kolejno trzech walkach. Tam zmierzył się z rówieśnikiem Patrykiem Grzegorczyk MKS Juvenia Wrocław i po wyrównanej walce uległ koledze z Wrocławia zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

10 października 2020 r. w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski w Sumo młodzików (rocznik 2007-2006).

W kategorii do 50 kg startowała warunkowo 12 letnia Maja Kowalska, która po wygranych dwóch walkach zajęła 1 miejsce w 2 grupie i w półfinale zmierzyła się z o 2 lata starszą Anitą Maleszka z Kobylina. Musiała uznać wyższość przeciwniczki. Zajęła doskonałe trzecie miejsce.

W kategorii do 70 kg wystartował Patryk Polech, który w stoczonych walkach eliminacyjnych uległ jedynie Dominikowi Pazdan z LUKS Syrena i zajął 2 miejsce w grupie.

Trenerem zawodników jest sensi Tomasz Wiśniewski (3 dan judo i instruktor sumo).

Gratulujemy Klaudii Kaczor, Hubertowi Olszowiec, Mai Kowalskiej i  Patrykowi Polech dobrych walk.

Poprzedni artykuł16.10.2020. COVID-19 sytuacja w placówkach oświatowych – w kwarantannie 220 uczniów i 31 pracowników oświaty
Następny artykułNajlepsi juniorzy młodsi w biegu na orientację mieszkają w Kwidzynie