Za nami fantastyczny weekend dla naszych zawodników biegających na orientację. 10 i 11 października  we Wleniu i Bolesławcu na Dolnym Śląsku rozegrane zostały sprinterskie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu na orientację, w których pierwszoplanowe role odgrywali juniorzy młodsi z Kwidzyna.

Najpierw w sobotę 10 października we Wleniu zawodnicy przystąpili do rywalizacji indywidualnej. Po raz kolejny doskonale w zawodach spisali się zawodnicy UMKS Kwidzyn, którzy do swojej tegorocznej kolekcji dorzucili tego dnia 4 medale. Wśród weteranów swoją dominację potwierdził Edward Pokora zdobywając  złoty medal w kategorii M75. Jednak Największe emocje towarzyszyły kwidzyniakom w kategoriach juniorów i juniorek młodszych (K16 i M16). Wśród dziewcząt wicemistrzostwo Polski wywalczyła Iga Müller (II LO) wyprzedzając  na mecie, zdobywczynię brązowego medalu, swoją klubową koleżankę Hannę Perfikowską (Społ. LO). Obie reprezentantki UMKS Kwidzyn pogodziła jednak inna mieszkanka Kwidzyna, reprezentująca jednak barwy Azymutu 45 Gdynia, Kateryna Tsepurdey zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Warto dodać, że to już drugi raz w tym roku kiedy całe podium Mistrzostw Polski w tej kategorii  w całości należy do mieszkanek Kwidzyna, przypomnijmy bowiem, że  12 września w Mistrzostwach Polski na dystansie klasycznym zwyciężyła Iga Müller przed  Hanną Perfikowską i Kateryną Tsepurdey. Wśród juniorów młodszych rewelacyjnie spisał się także Wiktor Müller (ZS nr 1), który wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Równie doskonała dla młodych zawodników z Kwidzyna była niedziela kiedy rozegrano Mistrzostwa Polski w 2-osobowych sztafetach sprinterskich. Już po wynikach z biegu indywidualnego można się było spodziewać dużych emocji, a nasi zawodnicy przystępowali do sztafet w roli faworytów do medali. Można powiedzieć – i tak się stało. Wszyscy nasi indywidualni medaliści potwierdzili na swoich zmianach, że sobotnie medale indywidualne nie były dziełem przypadku. Tym razem role się jednak odwróciły i Iga wraz z bratem Wiktorem Müller, po pasjonującej walce i iście sprinterskim finiszu, zdobyli tytuły Mistrzów Polski, a startujący w barwach Azymutu 45 Gdynia Kateryna ze swoim bratem Władysławem Tsepurdey (SP 4) sięgnęli po srebrne medale. Tak więc śmiało można powiedzieć, że najlepsi juniorzy młodsi w biegu na orientację w Polsce mieszkają w Kwidzynie. Ogromne gratulacje należą się także trenerom UMKS Kwidzyn Przemysławowi Jędrasowi i Tomaszowi Müllerowi oraz Oleksandrowi Tsepurdey, pod okiem którego trenuje Katerna i Władysław, a dzięki którym, mimo wszystkich zawirowań wynikających z ograniczeń wywołanych przez COVID-19 udało się tak dobrze przygotować naszych zawodników . Szkoda tylko, że z tych samych względów odwołane zostały, zaplanowane na 23-25 października Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych (EYOC) w Salgótarján na Węgrzech, bowiem była duża szansa na udział w nich całej trójki medalistów z UMKS Kwidzyn.

Teraz przed naszymi zawodnikami ostatni już akcent tegorocznych zawodów mistrzowskich, Mistrzostwa Polski na długim dystansie, które rozegrane zostaną w niedzielę 25.10 w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Poprzedni artykułUdane starty kwidzyńskich sumitów
Następny artykułKoronawirus – gdzie szukać pomocy?