Od września grupa 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie realizująca projekt „Europejskie doświadczenie cennym dopełnieniem polskiego wykształcenia” wyjechała na 4 tygodniowe praktyki do Hiszpanii w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” . Projekt POWER  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież szkoły reprezentująca zawody: technik hotelarstwa, technik papiernictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik i pracownik obsługi hotelowej uczestniczy w stażach u hiszpańskich Partnerów.

Udział w projekcie jest dla uczniów całkowicie bezpłatny.

Uczniowie poznają nowoczesne technologie, doskonalą posiadane umiejętności zawodowe, pogłębiają umiejętności językowe zarówno z języka hiszpańskiego jak i angielskiego. Uczą się również tolerancji i otwartości wobec innych osób. Młodzież uczestniczy w tzw. programach kulturowych, które obejmują lekcje języka hiszpańskiego, zwiedzanie Malagi, jej licznych zabytków i innych ciekawych miejsc, wycieczkę do Granady, rejs katamaranem, wieczór TAPAS i wiele innych atrakcji, które zapewniają im opiekunowie.

Po zakończeniu stażu każdy uczestnik mobilności otrzyma dokumenty potwierdzające odbyty staż, zaświadczenie ECVET, czyli europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym oraz dyplom uczestnictwa w lekcjach języka hiszpańskiego.

Jest to bezcenne doświadczenie, które bez wątpienia podnosi kwalifikacje młodzieży. Uczniowie czują się pewniejsi siebie, mają większą wiedzę w swoim zawodzie, i kierunkują swoją przyszłość. To znakomity projekt na rozszerzenie możliwości uczniów, szczególnie tych zamieszkujących mniejsze miejscowości, jak Kwidzyn czy okolice.

Foto: uczniowie ZS nr 2 w Kwidzynie

Poprzedni artykułSpotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem
Następny artykułKKM na Mistrzostwach Polski w cross-country