W miniony weekend zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego zakończyli zawodami w Głogowie rywalizację o mistrzowskie tytuły w cross-country. Zawody ostatnich dwóch rund zostały przygotowane i zorganizowane na najwyższym poziomie przez Automobilklub Głogów. Wymagająca trasa składająca się z toru crossowego i przyległych trenów pokopalnianych bardzo odpowiadała tego typu rywalizacji crossu country. Zawodnicy ścigali się przez ponad 90 minut pokonując kolejne okrążenia siedmio kilometrowej trasy.

W tak wymagającym terenie, przy letniej pogodzie, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, walcząc głównie o utrzymanie dotychczasowych pozycji z poprzednich rund w swoich klasach.

W klasie Junior 85 Mistrzostw Polski Maciej Brzezicki zajmując odpowiednio drugie i pierwsze miejsce utrzymał pozycję lidera tej klasy w sezonie.

Klasę Senior KKM reprezentowali Sylwester Jędrzejczyk i Roman Ulenberg. Sylwek plasując się dwukrotnie na drugim miejscu utrzymał pozycję v-ce Mistrza Polski. Roman klasyfikując się na siódmej i czwartej pozycji, sezon zakończył na V miejscu.

Słowa uznania należą się dla Jeremiasza Mandeckiego, który po słabszym pierwszym dniu (siódme miejsce) w niedzielę rzutem na przysłowiową taśmę zajmując czwarte miejsce wywalczył tytuł drugiego v-ce Mistrza Polski w klasie Masters.

Indywidualne wyniki wszystkich naszych zawodników pozwoliły wywalczyć kolejny tytuł Klubowego v-ce Mistrza Polski w cross-country.

W Pucharze Polski startowali również młodziutki Marcel Pipczyński w klasie Junior 85 i Bernasia Szwed – klasa Hobby. Marcel zawody ukończył na piątym i czwartym miejscu. Były to kolejne zawody gdzie nasi zawodnicy zdobywali kolejne doświadczenia zawodnicze.

W klasyfikacji Pucharu Polski klubowo KKM zajął jedenaste miejsce.

Uroczyste podsumowanie sezonu 2021 i wręczenie pucharów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country odbędzie się w Warszawie.

Poprzedni artykułUczniowie ZS nr 2 na praktykach w Hiszpanii
Następny artykułŻłobki Miejskie w Kwidzynie