16 09 2015 kam1

Trwają remonty kamienic należących do wspólnot, w których miasto jest w części właścicielem. Kilka budynków zostanie podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. W pozostałych wykonane zostaną remonty dachów i elewacji.
W tegorocznym budżecie znajduje się 800 tys. zł jako udział miasta w remontach zaplanowanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Remonty obejmą także budynki w całości należące do miasta. Samorząd dofinansował remont ok. 20 kamienic należących do wspólnot, w których miasto jest w części właścicielem. Z tego w siedmiu budynkach zakres prac jest ograniczony do modernizacji systemu ogrzewania, czyli do instalacji węzłów ciepłowniczych.
Początkowo władze miasta planowały remont budynku przy ul. Piastowskiej 9. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu. Analiza stanu technicznego budynku i kosztów, które trzeba ponieść, w związku z remontem tego budynku, pokazały, że byłoby to całkowicie nieopłacalne. Koszt okazał się tak wysoki, że taniej wyjdzie kupienie nowych mieszkań. Zaproponujemy tym rodzinom lokale zastępcze.
Został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu kamienicy przy ul. Toruńskiej 24 w całości należącej do miasta. W przyszłym roku planowany jest również remont budynków socjalnych przy ul. Warszawskiej 75 oraz u zbiegu ulic Sportowej i Polnej.
Samorząd miasta chce też przeznaczyć dodatkowe 200 tys. zł na remonty lokali komunalnych. Pieniądze mają być przeznaczone nie tylko na remonty mieszkań, ale kilkunastu pieców kaflowych, które znajdują się jeszcze w naszych lokalach. Wymagają one  naprawy i przestawienia. Prace zostaną wykonane przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.
16 09 2015 kam2

Poprzedni artykułV SPOTKANIE GRUPY ROBOCZEJ DS. KWIDZYŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
Następny artykułIII Żeglarskie Mistrzostwa Makroregionu Pomorskiego Niepełnosprawnych