16 09 2015 zawody1

Odbyły się kolejne zorganizowane przez Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych w Kwidzynie III Żeglarskie Mistrzostwa Makroregionu Pomorskiego Niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczyło 26 osób, które przyjechały z Gdyni, Gdańska, Tczewa, Kościerzyny i Kwidzyna.
Miejscem realizacji było Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, które gościło i udostępniło nieodpłatnie sprzęt żeglarski.
Dzień pierwszy to zwiedzanie mariny w Mikołajkach, wieży widokowej i eko-mariny w Giżycku. Wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie mistrzostw połączone z odprawą techniczną. Zgodnie z programem odbył się rejs nocny po trasie Łabędziego szlaku.
Dzień drugi (sobota 29.08.2015) to spływ kajakowy do Pięknej Góry. Po południu trening na wodzie, rozgrywki turniejowe w warcaby, wspólne ognisko.
Trzeciego dnia (niedziela 30.08.2015) odbył się turniej warcabowy na kei ośrodka na tle jachtów III edycji Pucharu Polski. A po obiedzie żeglowanie przy pięknej słonecznej pogodzie.
Dzień czwarty (poniedziałek 31.08.2015) przyniósł turniej tenisa w hangarze pod Rekinem oraz wyścigi jachtami DZ.
Przy pięknej pogodzie na kei ośrodka odbyło się oficjalne zakończenie mistrzostw. Wręczenie pucharów, pamiątek. A wspólne zdjęcia dopełniły sprawne i bezpieczne przeprowadzenie mistrzostw.
Zrealizowano cały program mistrzostw. Prezes stowarzyszenia Wiesław Nowakowski podziękował uczestnikom za udział, życzył szczęśliwego powrotu oraz zaprosił na kolejne mistrzostwa w 2016 roku.

Wyniki indywidualne mistrzostw:
1. Małgorzata Bandurska       
2. Ryszard Cylkowski             
3. Jerzy Słupczyński              
4. Irena Szwedko                  
5. Marek Nawrocki                 
6. Anna Konsewicz                
7. Chrystian Jaśtak                
8. Krystyna Brzóskiewicz    

16 09 2015 zawody2
16 09 2015 zawody3

Poprzedni artykułTrwają remonty kamienic
Następny artykułPlan Rewitalizacji Miasta