Egzamin ośmioklasisty
Egzamin ośmioklasisty

Szkoły podstawowe są już gotowe do przeprowadzenia egzaminu  ósmoklasistów. Z powodu pandemii termin egzaminu został przesunięty o dwa miesiące i odbędzie się w dniach od 16 do 18 czerwca. Wszystkie szkoły są przygotowane do przeprowadzenia egzaminu w tradycyjny sposób, ale z zachowaniem zasad związanych z zagrożeniem koronawirusem. We wszystkich placówkach znajdują się środki ochrony osobistej dla pracowników, ale też środki, które pozwolą na dezynfekcję sal, barierek, poręczy czy klamek.

– Trzymamy kciuki za wynik tego egzaminu. Uczniowie na pewno są do niego dobrze przygotowani. Jestem przekonany, że termin egzaminu, który został znacząco przesunięty, w stosunku do pierwotnego, dał szansę na gruntowne powtórzenie wszystkiego co może pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku – uważa Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna.

Liczba punktów osiągniętych na egzaminie będzie miała wpływa na przyjęcie absolwentów szkół podstawowych do określonej szkoły ponadpodstawowej. Wyniki egzaminu powinny być ogłoszone najpóźniej do 31 lipca.

Poprzedni artykułUlica Błogosławionej Doroty już otwarta
Następny artykułZmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów