kobieta w masce trzyma w ręku mała strzykawkę używaną do szczepień
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce ruszyły 27 grudnia. W pierwszej kolejności, w ramach tak zwanej grupy zero szczepieni byli pracownicy ochrony zdrowia. Do kwidzyńskiego szpitala trafiło 800 szczepionek i wszystkie zostały wykorzystane, zarówno dla pracowników szpitala, jak i personelu medycznego z zewnątrz.
Od 15 stycznia w całej Polsce rozpoczyna się rejestracja osób chętnych do szczepienia z Grupy I. W tej grupie znajdują się pensjonariusze domów pomocy społecznej i podobnych placówek, seniorzy powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczyciele. W pierwszej kolejności czyli od 15 stycznia rejestrować się będą mogły osoby 80+, a od 22 stycznia osoby 70+.
Pacjenci będą się mogli rejestrować telefonicznie w punktach szczepień (od 18.01), a od 15.01 na bezpłatnej, ogólnopolskiej, infolinii 989 lub internetowym koncie pacjenta (na stronie: pacjent.gov.pl). Jeszcze kilka dni temu w Kwidzynie były cztery punkty szczepień, a zostały trzy.
Punkty szczepień w województwie pomorskim na bieżąco są aktualizowane na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pomorskie
W Kwidzynie będzie można się zaszczepić w następujących miejscach:
– „ZDROWIE” Sp.z o.o. Poradnia lekarzy POZ, Hallera, 31, telefon będzie podany na naszej stronie i na stronie szpitala w poniedziałek 18.01.
– NZOZ ARTMED Sp. z o.o. , Gabinet lekarzy POZ, ul. Kołłątaja, 3, tel. 730112732
– Indywidualna Praktyka Lekarska – Piotr Chrostowski, Kwidzyn, ul. Piłsudskiego 23/2, tel. 516 064 109
Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (o kodzie R, N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami), a także osoby starsze, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień mogą skorzystać z pomocy w transporcie organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwidzynie.
Osoby te mogą kontaktować się z MOPS-em za pośrednictwem Infolinii (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-15.00, tel. 783 882 500.
Poprzedni artykułUMKS na zgrupowaniu zimowym
Następny artykułPrzetarg ustny, nieograniczony – ul. Jesienna