Ważna informacja dla osób zainteresowanych szczepieniami. Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19, utworzony przez spółkę „Zdrowie-Ratownictwo Medyczne”, Miasto Kwidzyn i Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, który znajduje się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, przy ul. Żwirki i Wigury 1, rozpoczął akcję szczepień bez rejestracji.
Chodzi przede wszystkim o skrócenie czasu oczekiwania przez mieszkańców na szczepionkę i przyspieszenie całej akcji, by jak najwięcej osób, w jak najkrótszym czasie mogło skorzystać ze szczepień. Szczepienia bez konieczności wcześniejszej rejestracji prowadzone będą od jutra do najbliższego piątku w godzinach 8.00-18.00.
Kwidzyn ma do dyspozycji 1.500 szczepionek na tydzień. Od szóstego maja już są nimi szczepieni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego, choć nie tylko.
Szczepieniami zajmują się dwa zespoły, w skład których wchodzi osoba kwalifikująca i szczepiąca, a także pracownicy administracji. Medykom pomagają żołnierze WOT, którzy mierzą temperaturę i kierują ruchem pacjentów.
Decyzją ministra zdrowia skrócono także czas oczekiwania między jedną a drugą szczepionką. Do tej pory trzeba było czekać na drugą dawkę prawie trzy miesiące, teraz 35 dni. Od 17 maja także ozdrowieńcy nie będą musieli czekać na szczepienie 3 miesięcy, a będą się mogli zaszczepić po 30 dniach.
Poprzedni artykułMłodziczki na topie
Następny artykułIII Festiwal Smaków Food Trucków w Kwidzynie