Konstytucja 3 maja

Zbliżają się obchody 229.rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Ze względu na obostrzenia związane z wprowadzeniem stanu epidemii tegoroczne obchody nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie, z barwnym korowodem, składaniem kwiatów, etc. Mamy jednak propozycję alternatywnych obchodów, na miarę aktualnych możliwości:
W dniu 3 maja o godz. 11.00 odbędzie się, tak jak zwykle, Msza Święta w intencji Ojczyzny w kwidzyńskiej katedrze, która ze względu na obowiązujące ograniczenia, będzie transmitowana w Internecie
Link do transmisji:
Link do transmisji online Mszy św. w intencji Ojczyzny

By przypomnieć Państwu idee związane z naszą Konstytucją, pierwszą w Europie i drugą na świecie, chcielibyśmy zaproponować udział w naszej wirtualnej akcji. Polegać ona będzie na przeczytaniu Konstytucji 3 Maja przez mieszkańców Kwidzyna. Każdy mieszkaniec może się zgłosić. Przygotujemy 20-30 fragmentów oryginalnego tekstu Konstytucji i spośród zgłoszonych osób, wylosujemy tych którym przekażemy kolejne fragmenty tekstu. Każda z tych osób nagra na telefonie swoje czytanie i prześle nam.
Gotowy materiał umieścimy 3 Maja zamieścimy na portalu miejskim. W związku z tym prosimy pod naszym postem o zgłaszanie woli wzięcia udziału w naszej akcji do 26.04.
Zapraszamy do alternatywnego świętowania Konstytucji 3 Maja.

Poprzedni artykułSamorząd wspiera przedsiębiorców
Następny artykułZmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Kwidzynie od 27 kwietnia