W Krotoszynie odbył się Puchar Polski w SUMO kadetek, kadetów i młodziczek i młodzików. Drużynę JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN prowadzoną przez sensei Tomasza Wiśniewskiego reprezentowali: Klaudia Kaczor, Maja Kowalska, Hubert Olszowiec i Patryk Polech. Zawody rozpoczęły się od walk młodziczek, w których Maja Kowalska mierzyła się z zawodniczkami w kategoriach wagowych do 50 kg. uzyskując II miejsce a 55 kg. zdobywając I miejsce i z dwoma medalami złoty i srebrnym powróciła do Kwidzyna.
Rywalizację w kat. do 50 kg. rozpoczęła Klaudia Kaczor. Po wygranych trzech z czterech walk zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal. W trakcie walk już w kat. 55 kg. naszej zawodniczce odnowiła się kontuzja. Nie poddała się i dzielnie stawała na doyyo pomimo urazu stopy. Zajęła 7 miejsce oraz zdobyła kolejne punkty, które zaważyły na końcowej klasyfikacji drużynowej.
Świetne walki rozegrali kwidzyńscy sumocy – Hubert Olszowiec i Patryk Polech. Rywalizację w kat. do 75 kg. rozpoczął Patryk Polech, który po zaciekłych starciach zajął III miejsce, ale jak się okazało później była to dopiero rozgrzewką przed walkami z cięższymi zawodnikami I ostatecznie Hubert po pięciu wygranych walkach zdobył złoty medal. Hubert Olszowiec walczył w kat. 95 kg. Nie miał sobie równych i bez porażki zdobył złoto. W kategorii + 95 kg. czyli najcięższych zawodników Hubert przegrał tylko jedyną walkę i zdobył srebro. Po raz pierwszy obaj zawodnicy wystartowali w kategorii Open i obaj zdobyli brązowe medale. Dzięki wspaniałej postawie naszych kadetek i kadetów trener Tomasz Wiśniewski po raz pierwszy mógł się cieszyć z pucharu dla najlepszej drużyny JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN. Uzyskane przez zawodników punkty są wliczane do rankingu przyszłych reprezentantów naszego kraju na Mistrzostwa Europy 2021 r.
   
Poprzedni artykułUSAR tryumfuje
Następny artykułTrwa remont dawnego kina „Tęcza”