stoiska handlowe i gastronomiczne podczas Dni Kwidzyna
fot. Archiwum UM

W poniedziałek 16.05.2022r. odbyło się spotkanie w sprawie stoisk handlowych, gastronomicznych i innych, w trakcie tegorocznych obchodów „Dni Kwidzyna”.

Kontrowersje wzbudziło wyłonienie przedsiębiorców, którzy prowadzić będą stoiska gastronomiczne. Pojawiły się zarzuty braku troski o interesy lokalnych firm.

Obecne możliwości techniczne, w szczególności związane z dostawą darmowej dla przedsiębiorców energii elektrycznej, pozwalają na organizację 6 stoisk gastronomicznych. Zgłosiło się aż 11 chętnych, w tym 5 z Kwidzyna. Z uwagi na większą liczbę zgłoszeń niż dostępnych miejsc, w obecności wszystkich zainteresowanych odbyło się losowanie, które wyłoniło przedsiębiorców (w tym 1 firmę z Kwidzyna). Wszyscy zgłaszający się mieli świadomość, że o ich udziale w imprezie może zadecydować losowanie.

Ani przepisy prawa, ani dobry obyczaj nie pozwalają zamknąć święta naszego miasta dla przedsiębiorców spoza Kwidzyna.

Wobec dużego zainteresowania świadczeniem usług gastronomicznych podczas Dni Kwidzyna, chcielibyśmy zapewnić możliwości techniczne dla kolejnych stanowisk. W takim przypadku zostanie ogłoszony kolejny nabór dla przedsiębiorców.

 

Poprzedni artykułDzień Dziecka w kinie
Następny artykuł„Granty PPGR”. Harmonogram odbioru sprzętu komputerowego w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie