Maria Peszek. Spotkanie autorskie
fot. Michał Samp
Maria Peszek to wokalistka, aktorka, autorka tekstów. Postać bardzo wyrazista, wywołująca silne emocje. Często i gęsto wyrażająca otwarcie, swoje niejednokrotnie niepoprawne poglądy. Podczas spotkania zorganizowanego przez Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie w La Cantina Restauracja Kwidzyn poznaliśmy lepiej jej łagodne oblicze. Maria podczas rozmowy z Agnieszka Wentowska i zgromadzoną publicznością przybliżyła swoją bardzo osobistą książkę ”Naku*wiam Zen”.
„Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy…”
Autorka opowiada o niezwykłej relacji z ojcem wybitnym artystą. Było wzruszająco, poważnie i zabawnie, o miłości, rodzinie, zdradzie, wolności, patriarchacie, ateizmie i puszczaniu bąków. Tym razem nie było o walce na barykadach, nie było wzniecania ognia. Była podróż w głąb siebie, było o sensie rozmowy, poszukiwaniu i znajdywaniu szczęścia w różnych okolicznościach.
A po spotkaniu, Maria podpisywała książki, płyty i nie tylko
Bardzo dziękujemy
PS. Autora obiecała, że bardzo chętnie przyjedzie do nas na koncert. Co Wy na to?
Poprzedni artykułWspomnienie o Romanie Młynarskiej
Następny artykułBiesiady podróżnicze po raz 4.