biesiady podróżnicze

Do czwartej edycji Kwidzyńskich Biesiad Podróżniczych pozostały już tylko dwa tygodnie! Jak ten czas szybko zleciał! Pora na prezentację naszego drugiego prelegenta. Będzie nim mieszkaniec Kwidzyna – Piotr Opacian.

Piotr opowie o kajakarstwie morskim. To dość słabo znana w naszym kraju aktywność outdoorowa, a szkoda. Łączy w sobie sport ekstremalny z podróżowaniem, bliskością z dziką naturą, tajemną wiedzą z dziedzin nawigacji, czy fizyki morza. O tym wszystkim będzie można posłuchać już 2.06.2023 o godzinie 18:00 w Restauracji La Cantina w Kwidzynie.

Kontynuacją tego spotkania będzie plenerowa wersja Kwidzyńskich Biesiad Podróżniczych – Kajaki na Balatonie, która odbędzie się 17.06.2023, czyli w czasie Dni Kwidzyna, oczywiście na naszym Balatonie. Wstępnie od godz. 12:00 do 16:00.

Dzięki uprzejmości firmy Aquarius, na Balatonie będziemy mieć niezłą i liczną „stajnię” kajaków wszelkiej maści. Poczynając od ekspedycyjnych morskich rumaków po stabilne kajaki rzeczne i wędkarskie – dla każdego coś dobrego. Każdy kajak można będzie „dosiąść” i choć z morskich rumaków czasami łatwo spaść, to zapewniamy pełne bezpieczeństwo!

Planowana jest również pewna atrakcja – wyścigi kajakowe sztafet przez Balaton jeśli znajdą się odważni.

Oj będzie się działo!

Poprzedni artykułSpotkanie autorskie Marii Peszek
Następny artykułMMTS kończy sezon 2022/23 porażką