Od dziś ruszył Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19, utworzony przez spółkę „Zdrowie-Ratownictwo Medyczne”, Miasto Kwidzyn i Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Punkt znajduje się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, przy ul. Żwirki i Wigury 1.
Kwidzyńscy medycy złożyli zamówienie na 3 tys. szczepionek, ale na nasz powiat przeznaczono jedynie 1500 sztuk na tydzień. Trafiły one już do punktu szczepień (1000 Astra Zeneca i 500 Moderny). Dziś, zgodnie z planem, zostanie zaszczepionych 240 osób, podobnie jutro. W tej chwili zainteresowane osoby szczepione są szczepionką Moderna, podobnie będzie w poniedziałek i wtorek, a od środy Astra Zenecą. W tym tygodniu (dziś i jutro) szczepienia odbywają się w godzinach 8.00-18.00. W przyszłym tygodniu, jeśli będzie takie jak do tej pory duże zainteresowanie szczepieniem, będą one realizowane także w sobotę i niedzielę. Szczepieniami zajmują się dwa zespoły, w skład których wchodzi osoba kwalifikująca i szczepiąca, a także pracownicy administracji. Medykom pomagają żołnierze WOT, którzy mierzą temperaturę i kierują ruchem pacjentów.
Rejestracja telefoniczna na szczepienia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00, pod numerem telefonu 795 501 849, ogólnopolskiego telefonu 989 lub przez stronę https://pacjent.gov.pl/
Przed punktem szczepień pojawiły się dziś osoby przeciwne szczepieniom, namawiając mieszkańców, by się nie szczepili. Nie przyniosło to na szczęście żadnych efektów, bo wszystkie osoby zarejestrowane zostały zaszczepione, a po antyszczepionkowcach zostały jedynie graffiti na chodniku.
Poprzedni artykułOpinia mieszkańców na temat pomorskiego krajobrazu
Następny artykułMMTS przegrał drugą bitwę o Pomorze