Zawody crossowe

W Głogowie, w niełatwych warunkach pogodowych (śnieg, deszcz, silny wiatr i przebijające się momentami słońce) zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego rozpoczęli zawodami w Głogowie rywalizację o Mistrzostwo Polski w cross-country. Zawody zostały przygotowane i zorganizowane na najwyższym poziomie  przez Automobilklub Głogów. Wyrównany tor crossowy i przyległe tereny pokopalniane bardzo odpowiadały tego typu rywalizacji crossu country. Zawodnicy ścigali się pokonując 8 km okrążenia  trasy przez ponad 90 minut.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Kwidzyna.

W klasie Junior 85 Mistrzostw Polski Marcel Pipczyński  uplasował się na 3. miejscu.

Maciej Brzezicki w klasie Junior  zajął 1. miejsce w sobotę i drugie w niedzielę.

Klasę Senior reprezentowali: Sylwester Jędrzejczyk (2 razy 6. miejsce) i Roman Ulenberg (miejsce 10. i 9.).

W klasie Masters Jeremiasz Mandecki rywalizował tylko w sobotę zajmując 5. miejsce.

Kwidzyński Klub Motorowy w tym sezonie reprezentowany jest w klasie Quad Open przez Arkadiusza Banasia i Marcina Jacak. Banaś wygrał dwudniową rywalizację a Jacak startował tylko drugiego dnia i był dziesiąty.

Klubowo po dwóch dniach KKM jest na  2. miejscu Mistrzostw Polski.

Należy wspomnieć o udanym debiucie 11 letniego Szymona Buczka w klasie Junior 85 Pucharu Polski, ubiegającego się o licencję. Dwudniowe zmagania ukończył, co było jego priorytetem. Sklasyfikowany został spośród 12 reaiderów na 7. miejscu.

Kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski cross-country rozegrane zostaną w Kwidzynie 13 i 14 kwietnia.