W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Kwidzyna Sebastian Kasztelan oraz Zastępca Burmistrza ds. Rozwoju miasta Justyna Terpiłowska spotkali się z Dyrektorem gdańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Karolem Markowskim. Wizyta była okazją do omówienia aktualnych działań oraz planów GDDKiA związanym z Nadwiślańskim Korytarzem Transportowym.

Podczas rozmów poruszono między innymi kwestie dotyczące budowy obwodnicy Kwidzyna oraz przebudowy drogi krajowej nr 55 w granicach miasta. Jednym z ważnych tematów było również skrzyżowanie drogi krajowej nr 55 z ul. Strumykową.

Omówiono możliwe rozwiązania dotyczące przebudowy tego miejsca, w tym wykonanie długo oczekiwanego przez mieszkańców przejścia dla pieszych.

Spotkanie miało charakter roboczy i stanowi kolejny etap działań związanych z poprawą infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

foto: Aleksander Łubiński/UM Kwidzyn

Poprzedni artykułZawodnik Cyklo Kwidzyn wystartuje w Pucharze Świata XCO!
Następny artykułWyjątkowy gość w Urzędzie Miejski w Kwidzynie!