Roweriada 2023 w Kwidzynie
fot. arch. KRT "Ventus"

Drugi etap ROWERIADY 2023 za nami. Na metę rajdu przy wiacie Koła łowieckiego „Daniel” w Leśnictwie Bogusz przybyło 82 pasjonatów wycieczek rowerowych z drużyn kwidzyńskich szkół i przedstawicieli KTR „Ventus”. Wszystko odbyło się zgodnie z przyjętymi zasadami – odpowiednia pogoda, ciepła grochówka, ognisko przy którym można upiec kiełbaskę J

Nie mogło też zabraknąć konkursów oraz testów. Tym razem rowerzyści zmagali się w leśnej odmianie bulle, darcie oraz rzucie podkowami. Szkoły zmierzyły się z testem przyrodniczym „Osobliwościami przyrodniczymi Nadleśnictwa Kwidzyn”. W teście zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 5.

Rajd zakończył się podsumowaniem etapu i rozdaniem nagród. Wręczono 13 odznak OTP w stopniu popularnym oraz dwie Odznaki Disneya dla najmłodszych uczestników rajdu: czteroletniego Adasia Kalki oraz sześcioletniego Mateusza Marczyka.

Serdeczne podziękowania dla Pana Romana – Leśniczego z Leśnictwa Bogusz za przygotowania ogniska turystycznego i czuwania nad jego bezpieczeństwem. Dziękujemy Straży Miejskiej i koleżankom prowadzącym szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Nadleśnictwu Kwidzyn współorganizatorowi rajdu za przekazane gadżety na nagrody.

Już dziś zapraszamy na kolejną imprezę – 17.06.2023 r.

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Kwidzynie.

Poprzedni artykułSzkolenie z samoobrony kobiet
Następny artykułPrzez Polskę dla Oliwki