Przedszkolna rekrutacja w toku, a już za chwilę trzeba będzie podjąć decyzję do jakiej szkoły podstawowej posłać swoje pociechy. W pierwszych klasach kwidzyńskich szkół rozpoczęło naukę we wrześniu ubiegłego roku 384 uczniów i podobną liczbę dzieci szkoły przyjmą w tym roku. Uczniowie mają do dyspozycji pięć szkół: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6 z oddziałami integracyjnymi oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego.
Podobnie jak w przypadku przedszkoli publicznych zapisy uczniów do szkół podstawowych odbywać się będą za pośrednictwem platformy „Nabór PSCC” pod linkiem:
W dniach 15-19 marca rodzice będą mogli złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły, wraz z wymaganymi dokumentami. Do 29 kwietnia potrwa weryfikacja wniosków, a 30 kwietnia komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół. Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie od 7 do 11 czerwca. Szczegółowe informacje o szkołach można uzyskać bezpośrednio w poszczególnych sekretariatach, a także na stronach internetowych placówek czy na portalu FB.
Poprzedni artykułZ górki na pazurki
Następny artykułZadbaj o komin!