Kilka dni temu zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. Po raz czwarty złoty medal zdobył kwidzynianin Radek Wojtaszek. Finałowe zmagania odbywały się w Bydgoszczy i trwały 11 dni, od 28 kwietnia do 8 maja. Uczestniczyło w nim 16 najlepszych szachistów z całej Polski.
Na swoim fanpagu Radek Wojtaszek tak podsumował swoje mistrzowskie zmagania: „Żaden z meczów nie był dla mnie łatwy. Było kilka momentów kryzysowych, już w 1 meczu z Igorem Janikiem czekała na mnie raczej niespodziewana dogrywka. Potem było już tylko trudniej, a kulminacją był finał z Wojciechem Morandą, w którym musiałem odrabiać straty po pierwszej przegranej partii. Wygrałem jednak „na zawołanie” drugą partię klasyczną i w dogrywkach rozstrzygnąłem mecz na swoją korzyść”.
Z kolei redaktor czasopisma szachowego MAT, tak komentuje grę naszego mistrza: „Prawdopodobnie komentatorzy z całego świata, pisząc o grze Radosława Wojtaszka, użyli już wszelkich możliwych określeń wyrażających zachwyt. Jednak po jego partiach z Bartoszem Soćko (zwłaszcza pierwszej w meczu) i z Wojciechem Morandą (drugiej w pojedynku) trzeba będzie wymyślić nowe, specjalnie na potrzeby takich chwil”.
Kłaniamy się z szacunkiem i gratulujemy Mistrzowi.
Poprzedni artykułIII Festiwal Smaków Food Trucków w Kwidzynie
Następny artykułPrzetarg na sprzedaż nieruchomości ul. Graniczna