Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie

Wstrzymane zostały prace przy budowie „Kasyna Kultury”.  Wykonawca prac, którym jest firma KAMARO Sp. z o.o. sp. k. z Gdańska zszedł z placu budowy i poinformował o odstąpieniu od umowy, motywując to brakiem ustanowienia przez samorząd Miasta Kwidzyna bezwarunkowej gwarancji bankowej w wysokości ok. 3,69 mln zł brutto. Taka gwarancja została ustanowiona, jednak w trosce o finanse publiczne i z zabezpieczającym interesy Miasta zastrzeżeniem, iż wypłaty będą przeprowadzane po potwierdzeniu wykonanych prac przez inspektora nadzoru budowlanego. Na to nie zgodził się wykonawca.

W ocenie samorządu miasta Kwidzyna takie postępowanie mogło być powodowane wzrostem cen materiałów budowlanych. Mimo składanych propozycji, wykonawca nie uczestniczył w spotkaniach organizowanych w celu ustalenia rewaloryzacji ceny zwiększających się kosztów budowy.

Zgodnie z szacunkami zaawansowanie inwestycji jest oceniane na 45%.

Przebudowa budynku dawnego kina „Tęcza” oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku to inwestycja oszacowana na prawie 10 milionów złotych. W dawnym kinie „Tęcza” powstanie wielofunkcyjny obiekt przeznaczony na działania kulturalne pod nazwą „Kasyno Kultury”. Będzie tam znajdowała sala widowiskowa o powierzchni ok. 220m2 z widownią na 160 miejsc siedzących, przeznaczona na przedsięwzięcia mniejsze niż te organizowane w teatrze. W piwnicy powstanie punkt gastronomiczny oraz sala przystosowana do organizacji niewielkich wydarzeń lub próby zespołów muzycznych. Dostęp do obiektu będą miały także osoby starsze i niepełnosprawne.

Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie

Piotr Halagiera, zastępca burmistrza Kwidzyna

– Obecnie Miasto Kwidzyn przygotowuje się do procedury kontynuacji i zakończenia budowy. W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie inwentaryzacja wykonanych prac. Następnie, w drodze przetargu, wyłoniony zostanie nowy wykonawca. Jeśli te postępowania uda się przeprowadzić zgodnie z planem i procedurami, na początku nowego roku możemy się spodziewać wznowienie prac budowlanych.

Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie
Poprzedni artykułNadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kwidzynie
Następny artykułKwidzyńska Dwójka w You Can Dance