20 08 2019 lato1

Kiedy pożegnamy lato?

Oficjalnie? Lato będziemy żegnać 30 sierpnia na placu przed teatrem od godz. 16:00. Niemniej jednak w skrytości ducha oczekujemy, że wakacyjny luz, odprężenie i cała pomysłowość  będzie nam towarzyszyła przez cały rok.

I zanim dopadnie nas jesienna aura, deszczowe poranki, pochmurne popołudnia, nostalgiczne wieczory poddajmy się szaleństwu i w ten jeden konkretny dzień – 30 sierpnia, bawmy się do utraty tchu, zdzierajmy w śpiewie gardła, a w tańcu buty.

Zapraszamy zatem na plac przed teatrem  na oficjalne Pożegnanie Lata.

A co Was czeka tego dnia na scenie? Na pewno zróżnicowany repertuar i dla najmłodszej widowni i dla nastolatek i dla dojrzalszych odbiorców.

Teatr Kultureska „Mapa marzeń” to interaktywny spektakl plenerowy, skierowany do dzieci w różnym wieku. Dzieci w ramach spektaklu wezmą udział w licznych zabawach i konkurencjach o tematyce ekologicznej.

4 Dreamers to czterech utalentowanych wokalnie chłopaków, których pokochała cała Polska! Teksty ich piosenek są głównie o miłości i o wkraczaniu w dorosły świat. Maks, Mateusz, Tomasz i Kuba są totalnie z różnych światów, przez co tworzą wybuchową mieszankę osobowości. Poznali się na nagraniach The Voice Kids, połączyli wspólni siły i zawładnęli polską sceną muzyczną.

Ex MAANAM – nowa nazwa zespołu, stare lubiane piosenki.

Pod koniec zeszłego roku Karolina Leszko-Tyszyńska odeszła ze Złotego Maanamu. W styczniu 2019 roku grupa oficjalnie zakończyła działalność i zmieniła nazwę na Ex Maanam. To efekt porozumienia między muzykami a mężem Kory Kamilem Sipowiczem. Panowie zakończyli wieloletni konflikt oraz porozumieli się w sprawie funkcjonowania zespołu i jego nazwy. Panowie jednak nie mają szczęścia do wokalistek bo i Karolina Gibki, która zastąpiła Karolinę Leszko-Tyszyńską odeszła. Niedawno muzycy z zespołu ogłosili, że udało im się znaleźć nową wokalistkę dla Ex Maanamu. Została nią Aga Bieńkowska. Aga jest utalentowaną aktorką Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Na swym koncie ma wiele pierwszoplanowych ról w muzycznych spektaklach. Została uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke. Bieńkowska brała udział w programie „Must Be The Music”, w którym jurorką była Kora. Prywatnie od lat jest zakochana w piosenkach Maanamu. Aga Bieńkowska ma sobą już pierwszy wspólny występ z muzykami Ex Maanamu.

Oczywiście to nie koniec atrakcji, więcej szczegółów wkrótce na stronie www.kck.ckj.edu.pl

Prowadzenie: Szymon Kusarek

PROGRAM:

16:00 Teatr Kultureska „Mapa marzeń”

17:30 Szymon Kusarek „Śmietanka polskiej piosenki na wesoło”

19:00 4DREAMERS

20:30 exMAANAM

ok. 21:50 Pokaz ognia – Zespół Prometey

Dodatkowo: warsztaty, animacje, bańki mydlane, coś dla ducha i coś dla ciała oraz stoisko Naturhouse – porady dietetyczne, testy na wirus HCV – wirus zapalenia wątroby typu C.

20 08 2019 lato2

Poprzedni artykułTest na HCV – Prosty Krok do Zdrowia
Następny artykułFotografik Krzysztof Kamiński nie żyje