Kwidzyński Park Rowerowy z Areną XC jest jedną z inwestycji realizowanych w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To inicjatywa kwidzyńskich środowisk rowerowych, Cyklo Kwidzyn i Waldemara Czarnoty oraz KTS Ironman i Michała Siejakowskiego. W ramach projektu powstaje asfaltowy tor rowerowy typu Pumptrack o długości prawie 200 metrów, tor rowerowy dla dzieci do jazdy na rowerkach biegowych. Umiejscowiona na skarpie Arena XC składa się z czterech utwardzonych tras typu singletrack: niebieskiej, zielonej, czerwonej i czarnej o łącznej długości ok. 600 m. Na trasach będą się znajdowały przeszkody terenowe: muldy, zakręty płaskie i profilowane, bandy, ogródki skalne, step-up, stolik czy drop.

W ramach inwestycji, przy wjeździe na teren parku, powstanie też parking na kilkanaście samochodów. Inwestycje realizuje firma Rad Tracks sp. z o.o. z Iławy.

Dzięki temu projektowi powstanie w naszym mieście atrakcyjne miejsce do zabawy, wypoczynku, treningu oraz rozgrywania zawodów sportowych. Przedsięwzięcie jest realizowane u podnóża zbocza,  przy ul. Zamkowa Góra. Jest to naturalnie ukształtowane miejsce, doskonale nadające się do realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Piotr Widz, Zastępca Burmistrza Kwidzyna ds. Społecznych.

Niestety, już spotykamy się z aktami wandalizmu na terenie inwestycji. Apelujemy do motocyklistów aby nie jeździli w miejscu robót i nie niszczyli już wykonanych elementów toru. Uszanujmy nasze wspólne dobro.
 
Foto: Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie
Poprzedni artykułNabór wniosków na sprzęt komputerowy dla dzieci z terenów popegeerowskich
Następny artykułPaździernikowa sesja Rady Miejskiej w Kwidzynie