fot. canva.com

W najbliższym czasie zapowiadane są duże opady śniegu i dalsze spadki temperatur. Zimowa aura jest szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych oraz w podeszłym wieku. Osoby bezdomne szukają ciepła w pustostanach, na klatkach schodowych, piwnicach, ogródkach działkowych, wiatach i pojazdach komunikacji miejskiej. Dlatego wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na osoby narażone na wychłodzenie.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, strażnicy Straży Miejskiej oraz Policja apelują, byśmy szczególnie w trakcie nadchodzących mrozów zwracali uwagę na osoby, które nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do życia. Byśmy nie przechodzili obojętnie obok potrzebujących wsparcia, doświadczających bezdomności czy starszych, niesamodzielnych osób.

Wiele interwencji możliwych jest dzięki empatii ludzi, którzy widząc osoby śpiące na ławkach, przystankach czy innych miejscach powiadamiają odpowiednie służby. To właśnie dzięki szybkiej reakcji i informacjom można na czas dotrzeć we wskazane miejsce i pomóc potrzebującym

Pracownicy MOPS, Straż Miejska oraz Policja monitorują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Jeśli widzimy takie osoby potrzebujące pomocy, można kontaktować się codziennie ze strażnikami lub policjantami pod telefonem alarmowym 986 lub 112. Ważna jest świadomość, że taki telefon może uratować komuś życie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 można się także kontaktować z pracownikami MOPS-u pod tel. 55 646 16 26.

  • Od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00-13.00 w Barze „Lotos” wydawane są ciepłe posiłki, a w piątek dodatkowo prowiant na sobotę i niedzielę.
  • Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi Łaźnię Miejską dla bezdomnych przy ul. Hallera 5. Można z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy.

Poprzedni artykułI Liga piłki ręcznej. Cenny sukces młodych szczypiornistów SMS II ZPRP Kwidzyn
Następny artykułZapraszamy do Jadłodzielni