Czy wśród biegających za piłką nożną młodych mieszkańców naszego miasta uda się znaleźć następców Lewandowskiego, Grosickiego, Milika czy Szczęsnego? Jest taka szansa, szczególnie teraz kiedy najmłodsi miłośnicy futbolu będą mogli realizować swoją pasję w szkole. Od września w SP nr 6 w Kwidzynie powstaną oddziały mistrzostwa sportowego w piłce nożnej. Właśnie podpisano umowę w tej sprawie.
Piotr Widz, zastępca burmistrza Kwidzyna podpisał umowę z Miejskim Klubem Sportowym DSPN Kwidzyn, reprezentowanym przez prezesa Przemysława Suleja i wiceprezesa Zbigniewa Kobusa oraz Lidią Nowacką, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie o współpracy w sprawie realizacji programu szkolenia sportowego w dziedzinie piłki nożnej w oddziałach mistrzostwa sportowego w SP 6.
Piłkę nożną w Kwidzynie trenuje w tej chwili 354 dzieci i młodzieży w czterech klubach sportowych: SMYK, UKS, SUPRA i RODŁO. Najliczniejsza grupa dzieci (113) ma 10-11 lat. Średnio na realizację swoich pasji sportowych dzieci poświęcają 6 godzin w tygodniu. Dzięki uruchomieniu od 1 września 2021 roku oddziałów mistrzostwa sportowego w piłce nożnej w SP Nr 6 możliwa będzie organizacja profesjonalnego szkolenia sportowego w wymiarze 16 godzin tygodniowo. Młodzi pasjonaci futbolu zyskają niepowtarzalna szansę na pogłębianie swoich pasji a przed Kwidzynem otworzy się szansa na rozwój tej dziedziny sportu.
Celem tego przedsięwzięcia jest wyselekcjonowanie możliwie najbardziej uzdolnionych piłkarsko dzieci z terenu miasta, wdrożenie precyzyjnego programu szkolenia na bazie programu Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiadającemu możliwościom uczniów skoordynowanego z zawodami organizowanymi przez PZPN, a także stworzenie szans rozwoju dla dzieci uzdolnionych sportowo w Kwidzynie.
– Tylko systemowe rozwiązania pozwalają na profesjonalizację szkolenia sportowego i dalsze wyzwalanie tego, z czego Kwidzyn jest sławny w całej Polsce – uzdolnionej sportowo młodzieży, mówi Piotr Widz, zastępca burmistrz. Świetnie działające kluby sportowe każdego roku dostarczają nam niezapomnianych emocji sportowych w judo, lekkiej atletyce, biegach na orientację, nawet sumo. Zrobiliśmy pierwszy krok tworząc oddziały mistrzostwa sportowego w piłce ręcznej w dawnej „dziewiątce”. Czas zrobić kolejny krok – wzmocnić piłkę nożną w Kwidzynie.
Oddziały mistrzostwa sportowego w piłce nożnej zostaną uruchomione w SP 6 od 1 września tego roku. Nabór będzie prowadzony do klas IV, V i VI. Informacji na temat planowanego utworzenia nowych oddziałów mistrzostwa sportowego w SP Nr 6 udziela sekretariat szkoły pod tel. (55) 279-34-44.
Poprzedni artykułMorsowanie dla zdrowia
Następny artykułE-booki z kwidzyńską biblioteką za darmo