W miniony piątek, 28 września 2018 r., Dom Dziennego Pobytu w Kwidzynie działający w strukturze organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczcił pierwszą rocznicę swojego istnienia. W jubileuszu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Andrzej Krzysztofiak, zastępca Burmistrza Roman Bera, Kierownik MOPS Bożena Kwiatkowska i Zastępca Kierownika Joanna Stasińska. Obecni byli również zaproszeni przedstawiciele instytucji współpracujących z placówką: sędzia SR w Kwidzynie Wojciech Zelmański, zastępca naczelnika prewencji KPP Kwidzyn Marek Rólkiewicz, Dyrektor PCPR Renata Majda, Dyrektor DPS Kazimierz Gorlewicz, Pani Lidia Piotrowska z Kwidzyńskiej Rady Seniorów. Obecne były również osoby, które na co dzień pracują seniorami: terapeuta zajęciowego, fizjoterapeutę, trenera samoobrony, kosmetyczkę, a także panią prowadzącą terapię tańcem. Burmistrz Miasta złożył seniorom życzenia. Uczestnicy Domu zaprezentowali krótki skecz ukazujący jeden dzień z życia seniora w naszej placówce.
Wszyscy zaproszeni goście otrzymali w prezencie siatki z płótna uszyte własnoręcznie przez seniorów, w których były wazony wykonane metodą decoupage, ptaki i kwiatki z włóczki, kolczyki i świeczniki.
Dom Dziennego Pobytu otwarty został 1 września 2017 r. Obecnie uczęszcza 49 uczestników, 7 panów i 42 panie. Placówka zapewnia wyżywienie w postaci śniadania i obiadu. Nasi seniorzy chętnie biorą udział w prowadzonej rehabilitacji ruchowej i terapii zajęciowej, mają również ćwiczenia ogólnousprawniające. Raz tygodniu dyżur w domu mają pracownicy socjalni z MOPS Kwidzyn, którzy siadają wspólnie z uczestnikami, dzielą się niezbędnymi informacjami, odpowiadają na pytania seniorów. Dwa razy w tygodniu odwiedza seniorów pielęgniarka z MOPS, która dokonuje pomiaru ciśnienia. Przedstawiciele Straży Miejskiej informują o współczesnych zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze, przestrzegają jak nie dać się nabrać oszustom. Funkcjonariusze KPP odwiedzający naszą placówkę poruszają takie tematy, jak bezpieczeństwo seniorów w miejscach publicznych czy krajowa mapa zagrożeń; zapoznano uczestników z aplikacją: Moja Komenda.