Mężczyzna serwisujący ogrzewanie

Kontynuowany jest wieloletni program, który wspiera finansowo mieszkańców miasta, którzy chcą dokonać zmiany tradycyjnego, węglowego ogrzewania na bardziej przyjazne dla środowiska. W tegorocznym budżecie miasta zaplanowano na to zadanie 100 tys. zł. Obecnie udzielana jest dotacja na zmianę systemu grzewczego z węglowego na ogrzewanie gazowe, olejowe lub elektryczne. Przy współudziale miasta realizowany jest także program PEC, dzięki czemu coraz więcej budynków podłączanych jest do sieci ciepłowniczej.

Mieszkańcy miasta mogą też skorzystać z kwidzyńskiego wynalazku, tzw. wkładki czy też palnika „Wery” do spalania dymu. To opatentowane ekonomiczne rozwiązanie nadające się do zastosowania w większości tradycyjnych pieców zainstalowanych w domach. Efektem pracy palnika jest doprowadzenie do rozpadu szkodliwych związków spalin oraz podniesienie wydajności grzewczej kotła bądź pieca. Montaż urządzenia w piecu twa kilka godzin. Dzięki urządzeniu nie występuje emisja zanieczyszczeń do powietrza (na zdjęciach widać efekt działającej wkładki „Wery”). Zakup i montaż wkładki pokrywany jest w 100 proc. przez miasto.

Dotacja na zmianę sposobu ogrzewania:

  • Zmiana ogrzewania węglowego na ogrzewanie ekologiczne – 2000 zł,
  • Podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej – 3000 zł,
  • Montaż urządzenia (palnik „Wery”) do spalania dymu w kotłach i piecach na paliwo stałe – 1000 zł,
  • Usunięcie azbestu z obiektów budowlanych – 500 zł za tonę zdemontowanego odpadu.

Informacji dotyczących warunków udzielania dotacji udzielają pracownicy ds. Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska tel. 55 646 47 59.

Poprzedni artykułKwidzyn – tu się żyje
Następny artykułI Liga Kobiet. MTS Kwidzyn zdobywa 2 punkty! Wygrana po rzutach karnych