widok z góry na PBS
fot. Archiwum UM

Nasze społeczeństwo  z coraz większą świadomością podchodzi do ekologii. Również Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie wpisuje się w proekologiczne trendy i robi kolejny krok w stronę minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Bank zainstalował panele fotowoltaiczne w  centrali banku w Kwidzynie, a także w oddziałach w Gardei, Ryjewie, Gronowie Elbląskim i Sadlinkach oraz filii w Markusach.

Innym z celów jakie wyznaczył sobie PBS jest minimalizacja zużycia papieru. Dzięki wdrożeniu nowoczesnej technologii opartej głównie na elektronicznej formie zapisu, bank stopniowo przechodzi na obsługę Klienta w sposób tzw. paperless czyli bez wydruków papierowych. Elektroniczny podpis odręczny, dostarczanie dokumentów w bezpiecznej, elektronicznej formie to opcja, którą klienci wybierają z coraz większą przychylnością.

Irena Kopik, Prezes Zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie

– W tym roku postanowiliśmy silniej postawić na Zieloną Energię i tym samym dawać dobry przykład innym biznesom. Panele fotowoltaiczne zamontowane w naszych placówkach, to kolejny naszych z celów. Inwestycję zakończyliśmy niedawno, minęło za mało czasu aby wskazać stopień oszczędności wynikający z opłat za zużycie energii, ale szacujemy, że inwestycja ta zwróci się w przeciągu 5-6 lat. W czasach tak wysokiej ceny energii,  inwestycje w tzw. Zieloną Energię to obok aspektu ekologicznego, również znacząca oszczędność kosztowa. Innym działaniem jakie podjęliśmy w ostatnim czasie jest wymiana ogrzewania w części naszych budynków. Tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do centralnego ogrzewania montujemy pompy ciepła.

–  Kolejnym małym krokiem w stronę minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko są nasze materiały promocyjne. Od bieżącego roku przechodzimy na materiały drukowane na papierze recyklingowym. Wartość merytoryczna materiału pozostaje bez zmian, jednak korzystając z papieru makulaturowego możemy realnie ograniczać wycinkę drzew. Do podobnych działań zachęcamy wszystkich bo mały gest naprawdę ma znaczenie.

Poprzedni artykułŚląsk ograł Pomorze w IX Memoriale Leona Walleranda
Następny artykułWsparcie dla imigrantów