Mistrzostwa Polski XCM w Srebrnej Górze to był najbardziej waleczny wyścig w życiu Pauli Budzyńskiej. Trasa była bardzo trudna: 85 km, prawie 2500 m przewyższeń. Zawodnicy musieli wykazać się całym wachlarzem umiejętności, począwszy od mocnej nogi potrzebnej na tzw. „ściankach” lub bardzo długich podjazdach (ostatni zajmował ponad 20 minut), przez umiejętności techniczne na singletrackach, a skończywszy na bardzo szybkim pokonywaniu odcinków szutrowych – zarówno w górę, jak i w dół.

Z jedną z zawodniczek w kat. Masters Kobiet Paula „tasowała się” się przez prawie 75 km. Zdecydowała się zaatakować na ostatnim podjeździe. Po kilku minutach nie słyszała już nikogo za sobą, a na jednym z zakrętów zobaczyła, że rzeczywiście odjechała. Dodało jej to mocy! A został już tylko długi, techniczny zjazd.

Na mecie czekali CykloBracia z @Cyklo Kwidzyn, którzy zapewnili najlepszy doping na Mistrzostwach. CykloBracia przyjechali do Srebrnej Góry całą drużyną, specjalnie dla Pauli, ale kibicowali wszystkim. Gdy nie było ich widać, było ich słychać

Ostatecznie Paula zdobyła Mistrzostwo Polski XCM w kat. Masters K z ok. 3-minutową przewagą nad drugą zawodniczką oraz ok. 10-minutową przewagą nad trzecią.

Ogromne gratulacje dla @Paula Budzyńska i przygotowujących ją trenerów: Tomasz Hałas (przygotowanie motoryczne), Daniel Lipiński, a od czerwca Daniel Majkowski (treningi kolarskie).

Gratulacje także dla Cyklo Kwidzyn – najlepszej drużyny i najlepszego wsparcia na świecie.

Foto: Grzegorz Drosiński

Poprzedni artykułprzetarg ustny nieograniczony – ul. Łąkowa
Następny artykułNoc Biletów. Spotkajmy się w Teatrze na 16 Międzynarodowym 20 Festiwalu ANIMO Kwidzyn 2021!