kwidzyn logo

20080701 paddy2

Koncert rozpocznie się o godz. 21:00. Ceny biletów: przedsprzedaż: 19zł*/25zł, w dniu koncertu: 25zł*/29zł.

*studenci i młodzież szkolna za okazaniem ważnej legitymacji.

Do posłuchania:
www.myspace.com/paddymilner

20080701 paddy1

Pierwszy album : 21st Century Boogie – Launch Records – 2002

Drugi album: Walking on Eggshells* – 2004
*) Teledysk You Think You’re so Damn Funny stał się hitem we Francji i Niemczech, a album Walking on Eggshells został najlepiej sprzedającym albumem we Francji w kategorii jazz/blues w maju 2005!
Trzeci album: Based on A True Story** – 2007
**) Album od razu zyskał uznanie krytyków w całej Europie i przysporzył Minerowi rozgłosu. Poza kompozycjami i tekstami Paddy’ego Milnera płyta zawiera pięć piosenek, których teksty współtworzył Pete Brown (znany ze współpracy z Cream).

Styl: Jednym artystą do którego można porównać Milnera to Jamie Cullum, ale na powierzchowności ich podobieństwo się kończy. Jego indywidualizm wyraża się głownie w unikalnym stylu gry i śpiewu, na który złożył sie wpływ takich wykonawców jak: Madness, Rufus Wainwright, Stavie Wonder, czy Nick Drake i gatunków takich jak: jazz blues, ska, pop, a nawet muzyka klasyczna. Jednak w opinii krytyków Paddy wyróżnia się nie tylko stylem. Przede wszystkim zdumiewa jako doskonały pianista. Jego aranżacje, których po prostu bardzo dobrze się słucha zdobywają uznanie szerokiej publiczności, ale też zachwycają wirtuozerskim i koronkowym opracowaniem utworów w najmniejszym detalu. Koncerty Paddy’ego Milnera wraz z jego zespołem The Big Sound, trawestując Samuela Johnsona, to jedyna rozkosz zmysłowa bez grzechu.

Miejsce urodzenia : Edynburg, Szkocja
Data urodzenia : 20 marca 1980
Zawód: pianista, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz
Pierwsza lekcja gry na pianinie : 1988
Pierwszy zawodowy występ : 1993
Wykształcenie: Kings College, Lonodyn – 2003

Opinie: „Zdumiewający i oryginalny” – The Times, London. „Uwielbiam to. Nie zmieniłbym ani jednej nuty” – Dave Brubeck o Unsquare Dance. „Wspaniałe piosenki, powalający warsztat muzyczny” – TimeOut, London. „Najlepszy pianista bluesowy w Europie” Blues Access, USA. „Fantastyczny materiał do koncertów na żywo” – BBC Music.

20080701 paddy3

 

Poprzedni artykułWeekend w Klubie Muzycznym Spichlerz
Następny artykułRozbiórka budynku ul. Warszawska 24