przedszkola, przedszkole
child in kindergarten

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał informację, że od 6 maja mogą zostać uruchomione przedszkola i żłobki, pozostawiając ostateczną decyzję organom prowadzącym. Placówki te mają funkcjonować w tzw. reżimie sanitarnym, a decyzja o ich otwarciu, ma być podejmowana, po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i podmiotów nadzorujących, czyli ministerstwa edukacji.

W Kwidzynie funkcjonuje w tej chwili 8 żłobków i 10 przedszkoli niepublicznych i jedno przedszkole publiczne, którego organem prowadzącym jest miasto. Łącznie do tych placówek uczęszcza ponad 1700 dzieci.

Władze miasta mogą decydować jedynie o otwarciu publicznego przedszkola, natomiast decyzja o otwarciu pozostałych placówek leży w gestii ich właścicieli.

Dla wielu rodziców, szczególnie pracujących, to ważna i oczekiwana decyzja, niosące ze sobą jednak wiele obaw związanych z bezpieczeństwem dzieci.

Niestety w tej chwili nie są znane żadne wytyczne w tej kwestii. Powinny one zostać przygotowane przez Ministerstwo Edukacji. Dopiero wówczas samorząd i inne organy prowadzące będą mogły podjąć decyzję o otwarciu przedszkoli i żłobków.

Poprzedni artykułRusza miejskie targowisko
Następny artykułKwidzyński Telefon Zaufania. Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców miasta. Nr tel. 88 77 82 500.