Jigorō Kanō, japoński twórca judo, był patronem XI memoriału Jigoro Kano w Judo, który odbył się w ostatnią sobotę w Poznaniu. Zawodnicy i trener klubu Judo Zielińscy Kwidzyn nie mogli zrezygnować z przyjemności startu w tak prestiżowym turnieju rozegranym w stolicy Wielkopolski. W silnie obsadzonych zawodach startowało ok. 800 zawodników z Polski, Niemiec, Francji, Szwecji oraz Ukrainy. Na czołowym miejscu uplasowali się nasi uzdolnieni zawodnicy trenowani przez pana Tomasza Wiśniewskiego (3 dan). Uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 Klaudia Kaczor e memoriale zajęła III miejsce, a debiutujący w nowej kategorii wagowej uczeń SP4 Patryk Polech rywalizujący ze starszymi zawodnikami uplasował się na wysokim V miejscu. Jak wszyscy wiemy, Judo to trudna i wymagająca sztuka walki. Tym bardziej chwalimy się i cieszymy sukcesami młodych i utalentowanych kwidzyńskich adeptów Judo. A jak się Wam podoba jedna z walk z udziałem Klaudii Kaczor? Podpowiemy, że zakończyła się ona tzw. ipponem, czyli swoistym bokserskim nokautem.

Osaekomi oznacza trzymanie przeciwnika na plecach przez 20 sekund podczas walki Judo. Dokonanie tego oznacza ippon, czyli wygraną walkę.

Poprzedni artykułRepertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Powiększenie” – listopad 2019.