Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to święto słowa, które w tym roku będzie miało już swoją 67 odsłonę. Eliminacje w naszym powiecie zostaną ponownie zorganizowane przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Rok 2022 jest Rokiem Romatyzmu Polskiego. Brzmi to nieznośnie pompatycznie. Romantyzm bowiem to dla nas pamięć szkoły – męka czytania czegoś wierszem, niemodna martyrologia, komiczny niemal mesjanizm. Niezrozumiałość i wszechogarniająca nuda. I przymus – wszak “Pan Tadeusz” to arcydzieło, “Dziady” to arcydramat, a Słowacki wielkim poetą był i musi nas zachwycać, choć wcale nie zachwyca.

A może warto przemyśleć romantyzm na nowo? A może mógłby zachwycać, gdyby tylko dać mu szansę? Romantyzm to przecież niezwykłe bogactwo tematów, motywów i form literackich, które są prawdziwym wyzwaniem dla r e c y t a t o r a. Może warto sięgnąć po teksty dalekie od szkolnego kanonu? Takie jak tajemniczy utwór Mickiewicza Śniła się zima, czy wiersz przeczucie nieskończoności, które opisał Słowacki, stojąc Na szczycie piramid?

OKR jest imprezą dla amatorów – otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.

W Konkursie nie mogą uczestniczyć studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni teatralnych i muzycznych oraz kierunku pedagogika muzyki/wychowanie muzyczne w wyższych uczelniach artystycznych i nieartystycznych. Rywalizacja odbywać się będzie w tradycyjnych konkurencjach tj.

  1. Turniej recytatorski
  2. Turniej poezji śpiewanej
  3. Turniej teatru jednego aktora
  4. Wywiedzione ze słowa

Termin zgłoszeń upływa 18 marca 2021r. o godzinie 15:00. Zgłoszenia można przesłać na adres k.wilczewska@kck-kwidzyn.pl  lub do sekretariatu siedziby KCK, ul. 11 Listopada 13, pok. 1

Eliminacje odbędą się 2 kwietnia 2021 r w teatrze w godzinach 10:00 – 15:00.

Szczegółowy regulamin konkursu, oraz dokumenty zgłoszeniowe na stronie www.kckkwidzyn.pl

Zachęcamy, aby młodzież z naszego powiatu stała się ambasadorami sztuki, poezji, teatru.

Poprzedni artykułUwaga! Zmiana lokalizacji punktu szczepień powszechnych!
Następny artykułSprzęt rehabilitacyjny dla potrzebujących