Dworek w Górkach
fot. Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach jest miedzy innymi miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej niepełnosprawnych. Jest też miejscem różnego rodzaju szkoleń i seminariów. Znajduje się tam także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Można wypożyczyć wózki inwalidzkie zwykłe i elektryczne, kule, chodziki a także specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Wypożyczalnia działa nieodpłatnie. Po rehabilitacji sprzęt zwraca się do wypożyczalni. Każdego roku wypożyczonych jest ok. 600 szt. sprzętu rehabilitacyjnego.

W sprawie wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego należy kontaktować się telefonicznie w czasie pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00, tel. 55 279 35 64.

Zabytkowy dworek w Górkach ma bardzo bogatą historię. W okresie plebiscytu w 1920 roku gościli tu między innymi Stefan Żeromski i Jan Kasprowicz, którzy wspierali kraj w przyłączeniu Warmii, Mazur i Powiśla do Polski. Po wojnie stał się częścią PGR-u. W 1992 roku powstała  Fundacja „Misericordia”, która na początku XXI w. przeprowadziła gruntowną renowację obiektu, który znajdował się w niemal kompletnej ruinie. Powstało także Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego działa między innymi Warsztat Terapii Zajęciowej.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego działa także przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kwidzynie, a dokładniej w ramach współpracy ośrodka ze Stacją Socjalną Joannitów, która trwa od 2002 roku.

Stacja jest placówką, której działalność skierowana jest do ludzi będących w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Udziela pomocy pielęgniarskiej osobom starszym, niepełnosprawnym, zaopatruje osoby potrzebujące w sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. W ramach stacji działa także bezpłatna apteka, która na wniosek lekarza, wydaje bezpłatne leki.

Kontakt z MOPS w Kwidzynie, ul. Grudziądzka 6, tel. 55 646 16 26, od poniedziałku do piątku,  w godz. 7:00 – 15:00.

Poprzedni artykuł67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Następny artykułOdpocznij od fotela x3