logo pkp polskie linie kolejowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują roboty przy rewitalizacji linii nr 207 na odcinku Gardeja – Malbork. Aktualnie wykonawca koncentruje swoje prace na stacjach w Kwidzynie i Ryjewie. Na stacji w Kwidzynie zakończono remont muru oporowego w okolicy ul. Śliskiej. Trwają prace przy układzie torowym i odwodnieniu. Powstaje nowe przejście podziemne, które połączy perony z budynkiem dworca. Montowane jest oświetlenie oraz trwa budowa placu przydworcowego. Kontynuowane są prace wykończeniowe w budynku nowej nastawni.

Dla bezpieczeństwa na skrzyżowaniu toru i drogi

W środę, 6 maja, rozpoczną się prace na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Długiej. Prace zajmą 7 dni. Wymieniony zostanie tor. W kolejnym etapie wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa. Zamontowane zostaną nowe urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Dodatkowo skrzyżowanie zostanie wyposażone w rogatki. Dzięki pracom podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa na przejeździe, a kierowcy przejadą przez tory sprawniej.

Dla sprawnych podróży przez most i wiadukt
Na linii wyremontowano konstrukcję mostu na Postolińskiej Strudze między Sztumem a Ryjewem. Wymieniono konstrukcję wiaduktu nad linią nr 9 w Malborku. Pod Kwidzynem i pod Malborkiem na łącznej długości 1,5 km wykonawca wzmacnia podtorze. Trwają roboty okołotorowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu zmodernizują 70 km torów między Malborkiem a granicą województwa. Po pracach poprawi się komfort obsługi pasażerów na łącznie 9 przystankach osobowych i stacjach. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowie 120 obiektów inżynieryjnych i 36 przejazdów kolejowo-drogowych. Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork” o wartości 212 mln zł netto jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie dla tego projektu ze środków UE wynosi blisko 85 proc. Termin przywrócenia ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn planowany jest na II połowę tego roku

Powiślańska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Kwidzynie informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowego przy ulicy Długiej w dn. 06 – 13 maja 2020r. ulega zmianie przebieg tras komunikacji miejskiej, i tak:

– Linia Nr 3 i 4: od przystanku Malborska Pogodna do Sokola Krzywoustego autobus będzie jeździł DK nr 55, dalej ul. Warszawską i ul. Piastowską,

– Linia Nr 5 i 5A: od przystanku Malborska Cmentarz do Sokola Krzywoustego autobus będzie jeździł DK Nr 55, dalej ul. Warszawską i ul. Piastowską.

– Linia Nr 6: od przystanku Malborska Cmentarz do Piastowska Sybiraków autobus będzie jeździł DK Nr 55, delej ul. Warszawską i ul. Piastowską.

Na powrotach w wymienionych liniach analogicznie odwrotnie z pominięciem ul. Długiej.

Poprzedni artykułKwidzyński pakiet wsparcia dla organizacji pozarządowych
Następny artykułMiasto kupi kolejne laptopy dla uczniów