Word NGO (non-governmental organization) on a wooden cubes on a blue background

Kwidzyński pakiet wsparcia dla organizacji pozarządowych

Oprócz szpitali i przedsiębiorców w trudnej sytuacji znalazły się także organizacje pozarządowe. Organizacje te działają przede wszystkim w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, a ich celem nie jest osiągnięcie zysku. Działają one w różnych sferach społecznych, uzupełniając a czasem wyręczając inne instytucje publiczne. Większość tych organizacji funkcjonuje, dzięki różnym systemom wsparcia grantowego.

Trzydzieści kwidzyńskich organizacji pozarządowych otrzymało w tym roku dotacje z budżetu miasta (w drodze konkursów grantowych) na działania w zakresie sportu, kultury, ekologii, a także na działania terapeutyczne dla osób uzależnionych na łączną kwotę prawie 2,5 mln złotych. Większość spośród 40 projektów to przedsięwzięcia tegoroczne (ponad 2 mln zł), a trzy projekty (489 tys. zł) działania trzyletnie.

Stan pandemii, ze względu na różne rygory, bardzo mocno ograniczył możliwości ich normalnego funkcjonowania. Dlatego Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych opracowała  Pakiet Wsparcia dla Pomorskich NGO. Kwidzyn także przyłączył się do tej akcji i wspólnie z miejskimi organizacjami pozarządowymi przygotowano kilka propozycji wsparcia, które prezentujemy na poniższych planszach.

 

Poprzedni artykułCZERWIEC MIESIĄCEM BEZ PLASTIKU
Następny artykułOd wtorku 6 maja zamknięty na tydzień będzie przejazd kolejowy przy ul. Długiej