Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego w skromnym składzie (3 zawodników Sylwester Jędrzejczyk, Dawid Mordasiewicz i junior Maciej Brzezicki) wystartowali w 3/4 Rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro, która odbyła się w Zajączkowie k/Kielc. Zawody miały charakter bardziej Enduro-Sprintu niż klasyczne Enduro. Na jednym okrążeniu (26 km) zawodnicy mieli do pokonania dwie piaszczyste próby które były mierzone na czas od pierwszego okrążenia. Pierwsza próba to endurotest którą jechało się około 6 minut oraz próba cross testu około 12 minut. Pierwszego dnia zawodnicy pokonywali 5 okrążeń a drugiego 4 okrążenia. W sobotę 6 godzin jazdy na motocyklu w dość gorących warunkach jak na tą porę roku (ok. 27 stopni). Drugiego dnia warunki diametralnie się zmieniły zaczęło padać w nocy jak i w trakcie niedzielnej rywalizacji. Trasa była bardzo wymagająca jak na organizatora KTM NOVI Kielce przystało.
Można było wybrać złą linie jazdy i stracić sporo cennego czasu. Sylwester Jędrzejczyk startujący w najsilniejszej klasie E2/E3 zajął 6 miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 14 pozycji. Dawid Mordasiewicz w klasie E1 był 5 a w „generalce” 19, choć aspiracje były wyższe. W klasie Junior 85 Pucharu Polski Maciej Brzezicki dwukrotnie był drugi ale utrzymał pozycję lidera tej klasy po 4 rundach. Do rozegrania tego nietypowego sezonu enduro zostały jeszcze zawody w Chełmnie n/Wisłą 24 i 25 października.