1 marca (środa) o godz. 9.30 przy tablicy „Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie rozpoczną się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na godz. 10.00 zaplanowano złożenie kwiatów z udziałem pocztów sztandarowych na skwerze Żołnierzy Wyklętych przy ul. Grudziądzkiej w Kwidzynie. Uroczystości będą kontynuowane o godz. 10.30 na skwerze im. Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny przy ul. Długiej 4a w Marezie. Uroczystości zakończy msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w katedrze pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

Organizatorzy obchodów to Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Miasto Kwidzyn, Gmina Kwidzyn, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Wspierania Samorządności. Nad realizacją obchodów będą czuwały Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, ZHP Hufiec Kwidzyn, ZHR Kwidzyn, I Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Gębika w Kwidzynie, Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Kwidzynie i Szkoła Podstawowa w Janowie.

Poprzedni artykułDKF Powiększenie w marcu
Następny artykułWspieramy naszą szkołę!!! Prosimy o głosy!!!