osiedle Hallera PEC Kwidzyn

Rozpoczęły się prace budowlane związane z wymianą najdłużej pracującej sieci ciepłowniczej na terenie miasta, która doprowadza ciepło do budynków zlokalizowanych na osiedlu Hallera.

Inwestycja polegająca na wymianie rurociągów jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej 10 Energia, Działanie 10.04 Redukcja emisji, który jest współfinansowany z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na mocy uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego na realizację projektu Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kwidzynie otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego zarządzanego przez PEC Spółka z o.o. w Kwidzynie oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza m. in. CO2 i pyłów, poprzez ograniczenie strat ciepła. Projekt przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła.

Wykonawcą wybranym w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo- Usługowe Kompakt sp. z o.o. z Elbląga. Projekt został podzielony na trzy etapy, które będą realizowane niezależnie od siebie. Etap I obejmuje wymianę magistrali ciepłowniczej od komory ciepłowniczej zlokalizowanej w pobliżu budynku przy ul. Toruńskiej 30 do ul. Willowej oraz budowę sieci i przyłączy ciepłowniczych do budynków wielorodzinnych zlokalizowanych przy ul. Połomskiego. Etap II przewiduje realizację prac w obrębie ulic: Odrowskiego, Kamiennej, Miedzianej oraz Toruńskiej. Ostatni- III etap obejmuje budowę magistrali ciepłowniczej  od ul. Willowej, która zostanie połączona z istniejącymi preizolowanymi rurociągami oraz budowę sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami do budynków przy ul. Hallera, Kołłątaja oraz Willowej.

W bieżącym roku zostaną wykonane prace związane z realizacją etapu I oraz II. Prace budowlane dotyczące realizacji etapu III będą prowadzone w przyszłym roku, a ich zakończenie jest przewidziane na wrzesień 2021r.

Realizacja inwestycji wiąże się czasowymi utrudnieniami dla mieszkańców osiedla, wobec czego przepraszamy za wszelkie niedogodności. Jednocześnie PEC Kwidzyn zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby prace były realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, prawa budowlanego oraz w sposób jak najmniej uciążliwy.

osiedle Hallera PEC Kwidzyn

Poprzedni artykułStulecie Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu
Następny artykułPierwsze starty zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motocyklowego