07 10 2019 mmts-pogon

Po fatalnej końcówce meczu MMTS Kwidzyn przegrał w Szczecinie 27:24. Choć do 48. minuty meczu czerwono-czarni prowadzili z gospodarzami 5 bramkami, to później niemal całkowicie oddali pole gry rywalom. W efekcie Sandra SPA Pogoń zdobyła 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Kwidzyna i dosłownie wyrwała rywalom komplet punktów.

Początek meczu był dla kwidzynian niezwykle obiecujący, bowiem po dobrej grze defensywnej i trafieniach Michała Pereta i Kacpra Adamskiego goście prowadzili 0:2. Gospodarze swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6. minucie, po strzale Wojciecha Matuszaka. Niestety przewaga MMTS utrzymała się tylko o 12 minuty i stanu 3:5. W rewanżu najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Andrzej Kryński, po czym Pogoń zdobyła trzy bramki z rzędu. Po golach Dawida Krysiaka oraz Pawła Krupy gospodarze nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie 6:5. Przewaga szczecinian jednak chwilowa, a po trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Roberta Orzechowskiego i Damiana Przytuły goście ponownie nadawali ton wydarzeniom na boisku – 6:8. Skromna przewaga MMTS utrzymała się do 26. minuty meczu – 8:10. Wówczas gole zdobyli Arkadiusz Bosy i Mateusz Zremba, doprowadzając do remisu 10:10. W końcówce trafili jeszcze Paweł Krupa i Rafał Biegaj, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Arkadiusza Bosego i Dawida Fedeńczaka – 13:12. Kwidzynianie jednak przetrzymali atak rywali i opowiedzieli bramkami: Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Pereta – 14:15. Co więcej przez kolejne 9 minut kompletnie zdominowali rywali rzucając 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy – 17:22. Wydawało się więc, że MMTS pewnie kroczy po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Niestety od 4.8 minuty stało się coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przez 12 minut MMTS oddał bowiem tylko dwa skuteczne rzuty (Rafał Biegaj i Andrzej Kryński), pozwalając rywalom na zdobycie aż 10 bramek! Kwidzynianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z pokonaniem Antona Terekhova i zamiast radości ze zwycięstwa i zdobytych punktów musieli pogodzić się z trzecią porażką w tym sezonie.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn 27:24 (11:12)

Sędziowie: Korneliusz Habierski – Grzegorz Skrobak (Głogów)

Pogoń: Terekhov, Gawryś – Telenga, Wąsowski, Horiha, Krupa 6, Bosy 5, Biernacki 3, Jedziniak, Krysiak 1, Matuszak 4, Rybski 4, Zaremba 1, Fedeńczak 3.
Rzuty karne: 3 bramki / 3 rzuty
Kary: 14 minut (Wąsowski, Horiha, Krupa, Krysiak, Matuszak, Zaremba, Fedeńczak)

MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 1, Kryński 8, Peret 4, Adamski 4, Biegaj 3, Netz 1, Ossowski 2, Kutyła, Landzwojczak, Przytuła 1.
Rzuty karne: 4 bramki / 6 rzutów
Kary: 14 minut (Peret x 2, Landzwojczak x 2, Adamski, Dudek, Przytuła)