cross

Anders Eriksson
Mika Ahola
Giovanni Sala
Stefano Passeri
Fabio Farioli
Jarno Boano
Kari Tiainen

W dniu 12 czerwca od godz. 14:00 w pełni wyposażone rozpoczęły swoją działalność Biuro Zawodów i Biuro Prasowe Zawodów. Chłopcy od zaplecza informatycznego przygotowali biuro dla kontroli i pomiaru czasu.

O godz. 18:00 kilku zawodników mistrzostw odwiedziło dzieci w kwidzyńskim szpitalu i wręczyło im prezenty. Na padoku „A” i „B” niemal wszystkie ekipy zainstalowały się i rozpoczęły przygotowania do mistrzostw. Przy padoku „A” już od 12 czerwca można było obejrzeć treningi zawodników.13 czerwca w Biurze Zawodów, przy padoku „A” rozpoczęła się rejestracja zawodników. O godz.16:00 nad rzeką Liwą przedstawiciele 17 występujących w mistrzostwach nacji posadzili drzewka z flagami reprezentowanych państw. O godz. 17:30 odbyło się posiedzenie jury, na którym zaakceptowano listę startową i czasy przejazdów do sobotniego wyścigu. O godz. 19:00 na zamku w Kwidzynie odbyło się oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro. Zawodnikom, którzy po raz drugi gościli w naszym mieście na mistrzostwach świata zostały wręczone pamiątkowe obrazy z Kwidzyna.W sobotę 14 czerwca o godz. 9:00 wystartowała pierwsza para zawodników tegorocznych mistrzostw. Wystartowało 118 zawodników reprezentujących 15 federacji i 17 krajów. Tego dnia każdy zawodnik miał do pokonania 4 odcinki po 60 km. Maksymalny czas jazdy wynosił 7 godz. Na trasie były 3 próby: próba ENDURO długości ok. 4 km w lasach przy Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna, próbę MOTOCROSS długości ok. 6 km wytyczoną przy fabryce Jabil, między Kwidzynem i Bądkami, poprowadzoną po bardzo zróżnicowanym terenie, bardzo krętą i piaszczystą. Odcinki pomiędzy pomiarami czasu były długie co powodowało, że trasa była wyczerpująca a zawodnicy mieli niewiele czasu na wypoczynek. Najtrudniejsza była licząca 1,5 km próba X-TREAM rozegrana na hipodromie Terenów Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna.

Po dotarciu na metę zawodnicy odstawiali motocykle do parku maszyn na padoku „A”.
O godz. 19:00 odbyło się spotkanie jury, na którym podsumowano pierwszy dzień zawodów i zapadły ustalenia na dzień następny. Ustalono m.in. czasy przejazdów i listę startową zawodników. Postanowiono również skrócić wyścig o pół rundy.

W niedzielę 15 czerwca zawodnicy mieli do pokonania 3,5 rundy. O godz. 9:00 wystartowało 114 zawodników. Zawody ukończyło 87 zawodników, w tym 2 Polaków: Marcin Frycz i Sylwester Jędrzejczyk w klasie E Junior.
W poszczególnych  klasach wygrali: E1 – Hiszpan Ivan Cervantes, E2 – Fin Juha Salminen, E3 – Fin Marko Tarkkala, EJ – Włoch Thomas Oldrati.
Uroczyste zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród odbyło się o godz. 16:00. Tuż po godz. 17:00 odbyło się ostatnie posiedzenie jury, które podsumowało przebieg mistrzostw.

 

Poprzedni artykułWeekend w Klubie Muzycznym Spichlerz
Następny artykułRozbiórka budynku ul. Warszawska 24