XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Wioślarskim odbyły się w Płocku. W zawodach udział wzięła kwidzynianka Olga Szachmytowska reprezentująca barwy Klubu Wioślarskiego Wisła Grudziądz, ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.

Olga wystartowała w konkurencji „czwórka bez sternika kobiet”. Wartym podkreślenia jest fakt, iż osada w składzie: Julia Hakobyan, Dominika Rękas, Julia Konarska (AZS UMK Toruń), Olga Szachmytowska była jedyną drużyną juniorską w gronie seniorek, która wystartowała w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim. Dziewczyny awansowały do finału z drugim czasem eliminacji i ostatecznie zdobyły srebrny medal. Serdecznie gratulujemy Oldze i jej koleżankom z osady oraz życzymy dalszych sukcesów.

P.S. Równolegle do XIII Mistrzostw Polski Seniorów w Sprincie Wioślarskim odbył się XXXVIII Memoriał JULIUSZA KAWIECKIEGO, w którym po 25 latach przerwy w konkurencji „ósemka ze sternikiem” wystartował tata Olgi – Artur Szachmytowski i również wrócił z medalem. Czyżby wioślarstwo chciało zagościć w Kwidzynie?

Poprzedni artykułĆwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego
Następny artykułWakacje 2021 w Kwidzynie