16 07 2013 podiumrodlo

Na odbytych w Krakowie Mistrzostwach Polski Juniorów 3 -5 07.2013r. olbrzymi sukces odniósł Bartosz Kogut zawodnik KKL Rodło podopieczny trenerów Lecha Kwiatkowskiego i Leszka Walczaka , w rzucie oszczepem osiągając rezultat 69,18 . Wynik ten jest lepszy od rekordu życiowego Bartka o prawie 3 metry. Bartosz pokonał zawodników którzy przed mistrzostwami legitymowali się lepszymi rekordami życiowymi . Wynik uzyskany przez Bartosza Koguta jest tylko gorszy o 81 cm. od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów które odbędą się w lipcu w Rieti ( Włochy) . Decyzja o wyjeździe Bartosza na Mistrzostwa Europy zapadnie za kilka dni . Ponadto w Mistrzostwach Polski startowały jeszcze trzy zawodniczki . Najlepiej zaprezentowała się Karolina Kostyrka która w wąskim finale zajęła 8 miejsce w biegu na 800m. Adrianna Tas zajęła 16 m. w biegu na 1500m. a Weronika Dębowska w biegu na 2000 z przeszkodami i 5000m. zajęła miejsca poza pierwszą dwudziestką .

Zawodnicy KKL Rodło zakończyli udanie pierwszą część startów w Mistrzostwach Polski . Był to bardzo udany sezon , gdyż zdobyli 3 tytuły Mistrzostw Polski ( Z. Jost , A. Przybylska , B. Kogut). Do rozegrania zostały tylko Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łodzi .

Trenerzy , zawodnicy oraz sympatycy KKL Rodło czekają na udany start zawodników naszego miasta w Mistrzostwach Europy.