Od najbliższego piątku do niedzieli piłkarze ręczni rywalizować będą w ramach 1/16 Mistrzostw Polski juniorów. Rozgrywki Grupy „C” odbędą się w Kwidzynie. ze względu na pandemię mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.
Nasi szczypiorniści swój pierwszy mecz rozegrają w piątek o godz. 19.00, z TS ZEW Świebodzin, w sobotę o 13.00 z UKS Anilana II Łódź, a w niedzielę o 12.00 z KS Szczypiorniak Olsztyn. Dwie najlepsze drużyny tych rozgrywek uzyskają awans do 1/8 finałów Mistrzostw Polski.
Ten etap rozgrywek mają już za sobą juniorki MTS Kwidzyn. W miniony weekend na turnieju w Kwidzynie, zawodniczki trenowane przez Roberta Majdzińskiego, pokonały szczypiornistki z Białegostoku i Szczecina, ulegając jedynie drużynie z Lublina. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce i awansowały do 1/8 finału, w którym zmierzą się z Zagłębiem Lubin, AZS AWF Warszawa i KP Otmęt Krapkowice, 12 lutego w Krapkowicach.
W ubiegłym roku chłopcom nie udało się dojść do finału, ale za to dziewczęta przysporzyły nam sporo pozytywnych emocji, bo zdobyły wicemistrzostwo Polski. Trzymamy kciuki za obie nasze zespoły.

 

Poprzedni artykułBardzo dobry występ młodych zawodników Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”
Następny artykułSypnęło