Od najbliższego piątku do niedzieli piłkarze ręczni rywalizować będą w ramach 1/16 Mistrzostw Polski juniorów. Rozgrywki Grupy „C” odbędą się w Kwidzynie. ze względu na pandemię mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.
Nasi szczypiorniści swój pierwszy mecz rozegrają w piątek o godz. 19.00, z TS ZEW Świebodzin, w sobotę o 13.00 z UKS Anilana II Łódź, a w niedzielę o 12.00 z KS Szczypiorniak Olsztyn. Dwie najlepsze drużyny tych rozgrywek uzyskają awans do 1/8 finałów Mistrzostw Polski.
Ten etap rozgrywek mają już za sobą juniorki MTS Kwidzyn. W miniony weekend na turnieju w Kwidzynie, zawodniczki trenowane przez Roberta Majdzińskiego, pokonały szczypiornistki z Białegostoku i Szczecina, ulegając jedynie drużynie z Lublina. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce i awansowały do 1/8 finału, w którym zmierzą się z Zagłębiem Lubin, AZS AWF Warszawa i KP Otmęt Krapkowice, 12 lutego w Krapkowicach.
W ubiegłym roku chłopcom nie udało się dojść do finału, ale za to dziewczęta przysporzyły nam sporo pozytywnych emocji, bo zdobyły wicemistrzostwo Polski. Trzymamy kciuki za obie nasze zespoły.