W niedzielę 31 stycznia 2021 w Arenie Toruń odbył się III Memoriał Ireny Szewińskiej – najbardziej utytułowanej polskiej lekkoatletki, 7-krotnej medalistki olimpijskiej i 10-krotnej rekordzistki świata. Zawody miały rangę Mistrzostw Województwa Pomorskiego Młodzików U-16 oraz nieoficjalnych Mistrzostw Polski U-12 i U-14, czyli w najmłodszych kategoriach wiekowych.

W biegu 14-latków, na dystansie 600 m. znakomicie zaprezentowała się Zuzanna Zielińska, zajmując siódmą lokatę. W biegach na tym dystansie udział wzięły 62 zawodniczki. Zuzia ustanowiła swój nowy rekord życiowy 1.49.36.

Po rywalizacji dzieci do swoich biegów przystąpili młodzicy i młodziczki czyli kategoria U-16.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta. W pierwszej, najsilniejszej serii pobiegły Wiktoria Krysiak, Natalia Proć i Tosia Kil. Bieg do samego końca toczył się pod dyktando naszych zawodniczek i rozegrał się na finiszu. Najlepszą biegaczką Województwa Pomorskiego na dystansie 1000 m. okazała się Wiktoria, która minimalnie wyprzedziła drugą na mecie Natalię o 0,32 s. Tosia, która wraca dopiero po kwarantannie i kontuzji, zajęła w rywalizacji dziewcząt trzynaste miejsce. Jej rekord życiowy i wynik z poprzedniego sezonu plasował by ją na trzecim miejscu.

Po kontuzji do rywalizacji wrócił również Dominik Wróblewski, który w biegu na 600 m w kategorii U-16 zajął dziewiętnaste miejsce. Rekord życiowy Dominika na dystansie 1000 m – 2.53.31 s. jest aktualnie 3 wynikiem w województwie. W biegu młodziczek na 1000 m wystartowała Kamila Chmielecka, która zajęła dziewiętnaste miejsce.

Poprzedni artykułJakub Małecki – „spotkanie” z autorem :)
Następny artykułMistrzostwa Polski juniorów w piłce ręcznej